kablosuz modemi görmeyen laptop

ilk defa kablosuz modem kullanıcam, kurulum yaptım heyecanlı heyecanlı. "hassiktiir ne de güzel yaptım" derken modemin altındaki şifreyi girip laptop'un modemi tanımadığı için ekranda beliren uyarı yazısıyla üzüntüye boğuldum. modemin power, adsl, internet, wireless, airtouch ışıkları sabit yanıyor. bilgisayarda da antivirus programı yok. neden tanımıyor olabilir?

uyarı yazısı şöyle:

sisteminizde kablolu veya kablosuz ağ bulunamadı. modeminiz kablosuz ise kablosuz ağınızın devre dışı olup olmadığını kontrol ediniz.

çok üzgünüm duyurucular, neden olmadı acaba.. bilgisayar başka ağlara bağlanabiliyor.

kablosuz ağı algılama düğmesi gibi bir şey varsa açınız.

  • 9kuyruklukedi  (21.11.12 16:13:45)
sağolun cevaplar için :) kablosuz ağlara bağlanabiliyo, yine de fn f2'den kapatıp açtım. tekrar denedim, "ağönözdökö airtines ürünlörö örönöyör" dedi. sonra

ağ adaptörleriniz kontrol ediliyor...
ağ adaptörleriniz etkin *tik*
static ip *tik*
proxy tanımı *tik*

dedi ve aynı uyarıyı verdi soktuğumun. modemdeki wireless ışığı da açık. kuruluma göre splitter'ın modem ucunu modeme, line ucunu telefon girişine bağladım. evde telefon da yok. neden böyle oldu, dur biraz ağliyim kenarda
  • domatescorbasi  (21.11.12 16:23:07)
elimdeki kullanım kılavuzuna göre o şifreleme kısmı bi sonraki aşamada çıkıcakmış. hain ttnet al sana bombe diye fırlatmaya mı gitsem

  • domatescorbasi  (21.11.12 16:29:32)
@wan2die dunden beri kivraniyorum sonunda isi sayende cozdum..

simdi agi goruyor ama baglanamiyor.. dhcp de kablosuz ag etkinlestirilmemis diyor? ne yapmali
  • Mügüs  (21.11.12 18:04:05)
ben de nihayet yapabildim! artık bilgisayar görüyo ama sürekli ttnet'in sayfasına yönlendiriliyorum. hallolur herhalde bu da ama "hıı bende de olmuştu şeyapınca düzeliyo" diyeceklere selamlar

  • domatescorbasi  (21.11.12 20:18:25)