bir kişisel blogda ne olmalı?

sizce? kişisel bir blog açmak istiyorum ama nasıl okuyucu çekerim?
ahan adres de şu: orhondotorg.wordpress.com

dizayna neler ekleyebilirim sizce?

danke.

ziyaretçilere yorum yapmaları için yalvar. blogların kalitesi yorum sayısıyla ölçülür. az da olsa düzenli içerik ekliyeceksin bi de.

  • am  (20.11.12 20:13:35)
off yaa neredeyse benim tez konum bu. ter basti gorunce soruyu.

gorsel ve video kullanin bol bol. yazilarinizi paragraflara ayirin.dinamik sablon kullanin. arka planiniz soguk durmasin. o mavi mesela cok pis bi mavi. belki baskalarina guzel geliyordur da bilmiyorum iste.
  • elxa  (20.11.12 20:14:32)
ben mi anlamıyorum bu işten bilmiyorum ama kişisel blog bana çok kişisel olmalı gibi geliyor adı üzerinde :)
ne istersem nasıl istersem öyle olmalı. herhangi bir kitleye göre hareket edersem başka bişey olur o, hizmet veriyor olurum.
bence görsel olarak çok göz yormayan, sade ve yalın içerik kullanılmalı hepsi bu.
  • nıç  (20.11.12 20:17:32)
olmadı kedimin fotoları ekleyeyim belki şirinlikten falan + puan olur :)

@elxa arkaplanı çok sevmiştim halbuki, bir bakayım neler varmış

teşekkür ediyorum yorumlara
  • passion rules the game  (20.11.12 20:18:10)
şimdi baktım da arka plan göz yormaktan öte, baş döndürüyor mide bulandırıyor hacı.

  • am  (20.11.12 20:37:17 ~ 20:38:58)
Arkadaşlar kişisel blog içeriği ile ilgil fikirleri vermişler. Ben de okuyucu toplama ile ilgili söyleyeyim:

- Çok enteresan şeyler yapmıyor iseniz, çok ünlü değilseniz, herhangi bir konuda otorite değilseniz tamamen "kişisel" bir blog toplayacağınız okuyucular yakın çevrenizi çok aşmayacaktır

- Okuyucu toplamak için en genel yöntem bir tema üzerine yoğunlaşıp yazmak. Örnekler, fitness, moda, sadece bir marka (örn.sony), kol saatleri, maket arabalar vs.. Seçeceğiniz "niş"e göre hedef okuyucu sayısı değişir. İlgilendiğiniz bir temayı böyle düşünerek onun üzerine içerik oluşturursanız sanırım okuyucu sayınızı daha ciddi rakamlara ulaşabilir.
  • commerciale  (20.11.12 20:40:21)