şarj eden iphone kılıfı?

bunlar nasıl kullanılıyor? ebaydan sipariş vermiştim. geldi. ama pek anlamadım mantığını. arkasında mavi ışıklar var sanırım gösterge oluyorlar. hemen yanında bir tuş daha var. bi de altta on/off tuşu var.

kabaca; tuşlar, gösterge ne işe yarar anlataibilir misiniz?
bide sürekli takılı halde mi kullanmalıyız yoksa external hdd gibi ne zaman şarjımız biterse mi takıyoruz? bi de kullanım nasıl olmalı? önce iphone'u şarj ettik. sonra bunu. ne zaman iphone şarjı bitti o zaman mı on yapıp aktif edeceğiz?

edit : ürün şu www.ebay.com

bu ürünü değil ama aynı tür ürünü denedim. dediğin gibi iphoneun şarjı bittiğinde açıyorsun onu on düğmesinden, ihtiyacın yoksa offta duruyor. ve evet onu da şarj etmiş olmalısın kullanmak için

  • nıç  (20.11.12 15:18:38)
tşkler. pekiyi bunu kılıf gibi sürekli bağlı şekilde mi kullanmalıyız. yoksa yedek batarya gibi cebimizde saklayıp şarj bitince takmalı miyiz?

  • dokunmakalbime  (20.11.12 15:24:47)
çantanda da taşıyabilirsin ya da telefona bağlayıp ihtiyaç duyduğunda da açabilirsin. nasıl istersen

  • nıç  (20.11.12 15:27:42)
mavi isiklar bataryanin ne kadar dolu oldugunu gosteriyordur. on/off tusu sarji on/off etmek icin. diger tusa da bastiginda mavi isiklar yanar, ne kadar sarjin oldugunu gosterir. ben kilif olarak kullaniyorum. ilk baslarda cok kaba ve buyuk geliyordu ama elin alisinca cok kaba gelmiyor. cok acil durumlar disinda kilifi sarj icin kullanmiyorum. belli bir imuru var aletin sonucta. benimkinde 6000 den sarjdan sonra performans duser diyordu misal

  • yetersiz veri  (20.11.12 17:30:09)