mide bulantısına ne etkili (acil)

kekik suyu mu nane limon mu? (ikisi de demeyelim, "daha" hangisi?)

nane limon

  • bitterlemon  (21.12.08 04:30:55)
kekik suyunu denemedim ama nane limon etkili. ben olsam nane limon yapardım. daha kısmını istiyorsunuz biliyorum ama acil diye yazayım dedim. bu saatte benden başka duyuruya bakan yok sanırım. geçmiş olsun.

ediddürüt: varmış =)
  • inkey  (21.12.08 04:32:59 ~ 04:33:38)
bana kalırsa ikisini de içmeyin, mide bulantısına en iyi ilaç temiz havadır, balkon varsa ya da cam karşısında şöyle bir kaç dakika geçirin derim.
Geçmiş olsun.
Ayrıca kekik suyu korkunç bir hede dir.
  • betty puf puf  (21.12.08 04:57:15)
haşlanmış patates yiyebilirsiniz.

  • lejant  (21.12.08 09:34:41)
maden suyunu tek geçerim.

  • ales  (21.12.08 10:28:42)
herkes farklı şekilde kendine gelebilir muhtemelen ama, nane limon veya maden suyu derim.
ama nane limon daha iyidir. maden suyu geğirteceğinden dolayı geğirme zamanlarda kusuyor gibi olabilirsiniz.

nane limon.
  • ymerdiveni  (21.12.08 11:47:48)
Bulantı ağrıya doğru yol alıyorsa kekik.Hafif durumlarda nane limon

  • ilkdefa  (21.12.08 12:29:44)
öncelikle herkese teşekkürler.. tabi durumun şu noktada aciliyeti kalmadı, ama dilerim başka arkadaşlara yararlı olur bu duyuru..
nane limona yeltendik ama evde limon kalmamıştı =S kekik suyu yaptık içtik çok kötü değildi.. sanırım ilkdefa'nın dediği gibi ağrıya doğru gidiyordu.. içtikten bir süre sonra mışıl mışıl uyudu içen kişi..
tekrar saolun varolun..
  • p shadow  (21.12.08 12:51:26)
kekik suyu kesin çözüm ama içmek zor zira tadı fena kötü oluyor. içebiliyorsanız kekik suyu içemezseniz nane limon...

  • alkolikfedai  (21.12.08 16:44:34)
şunu eklemek istiyorum, dışarda bir şeyler yedikten veya içtikten (alkol, her hangi bir sıvı olur.) sonra oluşan mide bulantılarında ise kişiyi kusturmak en isabetli ve sağlıklı yoldur.

dikkatli olunuz.
  • lejant  (21.12.08 18:13:08)
kesinlikle nane limon. hatta sırf nane çayı da olur.

  • zen spider  (22.12.08 22:51:51)