gizemli duyurular

anlayamadığım iki tip duyuru var.

1. bbc listening videoları
2. hediye çeki satışı

ne oldukları, neden soruldukları, satılıp, alındıkları hakkında bilgi verir misiniz?

Bende çok merak ediyordum bu konuyu..
Özelikle hediye çeki satışını..
Misal "yilmazyildirim" nickli arkadaş sürekli olarak yüksek meblağlarda farklı firmaların hediye çeklerini satıyor.. Üst üste denk geliyorum aynı ilana..
Örneğin:
eksiduyu.ru
  • quaker  (19.11.12 10:44:46 ~ 10:45:50)
2.'yi bilmiyorum da, bbc listening videoları duyuru sahibinin dinlerken anlayamadığı yerlerdeki kelimeyi/kelimeleri sormasına dayanıyor.

adam/adamlar ingilizcelerini geliştirmek için listening egzersizi olarak dinliyorlar, anlamayınca youtube'a ekleyip, link verip soruyorlar.
zaten duyuruda da "şurada ne demiş? böyle mi demiş?" vs tarzı açıklama yapılıyor.
  • blatta hiberna  (19.11.12 10:52:42 ~ 10:53:21)
bazen nabız yoklama olabiliyor. farklı sitelerin çalışanları reklam yapabiliyor vs.

bende aşklı meşkli konuları açanların nasıl insanlar olduklarını merak ediyorum. şu duyuruya facebook connect gelse çooğmu şey istiyoğz.
  • fukka  (19.11.12 10:53:22)
1- insanlar videolarda anlayamadıkları kısımları buralarda soruyorlar işte.

2- herhangi bir şey değerinin altında bir fiyata almak için hediye çeki alıyor insanlar.
  • klassno  (19.11.12 10:53:40)
bir arkadaşın yaptığının reklam olduğuna inanıyorum. isim vermeyim :(

  • army14  (19.11.12 11:05:41)
tamam da neden özellikle bbc neden özellikle listening?

www.google.com.tr
  • dokunmakalbime  (19.11.12 11:12:32 ~ 11:14:22)
ilki deşifre yapıp çeviri yapıyo herhalde diye düşünüyorum...
hediye çeki de bi şekilde ele geçirmiş satıyor. ya da çeklerin reklamını yapıyodur belki.

  • kediebesi  (19.11.12 11:15:47 ~ 11:16:34)
bbc'yi tercih etmiş ingilizce geliştirmek için.
(doğal olarak)
bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.
  • blatta hiberna  (19.11.12 11:15:50 ~ 11:16:25)
anlamak zor. çünkü sürekli bbc listening duyuruları görüyorum. linkte de paylaştığım üzere onlarca aynı duyurudan var. merak ettiğim şey acaba bbc listening'leri ielts, üds gibi sınavların müfredatında mı?

  • dokunmakalbime  (19.11.12 11:18:54)
yok sanırım o bbc ci arkadaşın amacı, bbc yayınlarını türkçeye çevirmek, hem arşiv oluşturup başkaları yararlanabiliyor hemde kendine fayda sağlıyor. youtube da kanalı falan var çünkü.

  • jedilance  (20.11.12 01:33:00)