çocuk istemek

geçen sene bana bir geldiler, artık biyolojik saatim mi çalışmaya başladı bilmiyorum ama acayip çocuk istiyorum. artık iyice sapıttım, arada açıp konuyla ilgili kitap, blog fln okuyorum.
normal mi bu?
yaş 21, cinsiyet kadın, uzun süreli ilişki var (belki ondan olmuştur).

not: evlilik isteyen biri değilim.
duyuru kendini imha edebilir daha sonradan.

Eh, saglikli ve dogurgan bi kadinsin heralde, ondan oluyodur. Normel yani.

  • compadrito  (16.11.12 21:53:30)
aynı ozellıklere sahıbız ben gecen gun patık bıle aldım gelecektekı yavruma bence normal.

  • mantarliborek  (16.11.12 21:54:32)
İnşallah normaldir. :) Benim de son zamanlarda tek düşündüğüm şey bu resmen. Kariyer fln ikinci planda. Sende baba adayı var bizde o da yok ne yapalım :)

  • buzbebek  (16.11.12 21:56:40 ~ 21:57:23)
çocuklarla babalarını filan görünce için buruluyor resmen. geçenlerde "baba olmak" başlığını okurken gözlerim doldu. yaş aynı şekilde 21. neler oluyor? hadi kadınları anlarım ama ya erkekler?

  • bubezleeb  (16.11.12 21:58:23)
21sen biyolojik saatle bir ilgisi yok..

ayrıca düzenli bir iş/sosyal hayatın yoksa normal değil..ama ilgilenmen güzel. belki düzenli bir hayatın yoksa bebek aracılığıyla bu düzeni elde edebileceğini düşünmüş olabilirsin.
  • jimjim  (16.11.12 21:58:48)
bende bir terslik var o halde. yaşım 27 ama zerre kadar yok o his hatta ben hiçbir zaman böyle bir heyecan yaşamıycam herhalde diye üzüldüğüm oluyor.
bir ara bende bi duyuru açayım en iyisi:)

  • crimsonlady  (16.11.12 22:00:20)
benim haddime değil ama,madem konu açtın fikrimi söyleyim lütfen çocuk doğurma.bu isteğini bi şekilde bastır.

  • rock n roll  (16.11.12 22:01:09)
bir zaman oluyor öyle, biraz yaşlanınca geçiyor. benim bu sene tamamen bitti mesela.

  • devilred  (16.11.12 22:02:39)
benimde var isteğim ama adayım yok :(

  • selma  (16.11.12 22:08:07)
arada olur öyle raad ol.

  • basond  (16.11.12 22:11:15)
şu sorduğun şeyin öyle çok sebebi olabilir ki, sebepleri tartışmak anlamsız. iki soru var aslında sorulması gereken:

1- ben bir çocuk büyütebilecek olgunlukta mıyım? bu sorumluluğu alabilir miyim?

2- şu anda birlikte olduğum kişi bu fikre ne der?

bu soruların ikisinin cevabı da olumluysa, ve içinde inanılmaz bir istek varsa, neden olmasın derim. seni çok çok çok mutlu da edebilir, belli olmaz. ama kesinlikle ve kesinlikle bu sorumluluğu alabileceğinden emin olman lazım (gerekirse onun için bütün zevklerinden vazgeçebilmen lazım, inanılmaz bir sorumluluk çocuk sahibi olmak).

bir de, evet bebek sevmek falan güzel ama bebekler büyüyor. aklında bulunsun :)
  • sharksmile  (16.11.12 22:13:31 ~ 22:13:51)
evlilik istemiyorum ama bende bi yavrucak istiyorum. istiyorum ama tam hazır değilim babalığa bu kesin. biraz daha zaman geçsin bakalım adayı bulursak yaparız.

  • kambocya diasporasi  (16.11.12 22:16:03)
normal.
2013 uğurlu olsun göbüşlerimize bebiş dolsun ^-^

  • sanal hayvan  (16.11.12 22:17:01)
bence güzel bir şey istemen, ben tam tersi hiç istemiyorum, kendimi çok anormal hissediyorum bu yüzden. evliyim de, eşim de istiyor, etrafta istiyor ama ben istemiyorum nedense.

  • yue  (16.11.12 22:23:25)
vallahi herhalde hayatını mahvetmek istiyorsun, bir psikaytriste falan gözük bence.

  • noluyo yaa  (16.11.12 22:31:59)
Bence 21 yaşında normal değil. Tabi ki isteyebilirsiniz ama geleceğe yönelik düşünceler seviyesinde olursa normal. 21 yaşında bebekle ilgili kitaplara, bloglara sarmak bence tuhaf. Başka öncelikleriniz olmalı. Bu takıntı bence kadınlara iyi gelen bir şey değil. Amacınız bebek, diğer herşey de ona giden yollar olabilir bir süre sonra. Çoğu kadın aşk değil "baba" evliliği yapıyor bu yüzden.

  • cereal killer  (16.11.12 22:46:02)
pesin not: erkegim. yas 23.

bende de 2-3 senedir oyle bir durum var. yani senin kadar degil, o konuda bir sey okudugum falan yok ama "lan bir gun cocugum olunca..." diye baslayan cok fazla cumle kuruyorum. normalde "ne cocugu ya ahaha 35 yasimdan once asla." diyen biriyim ve fakat bir baktim, aslinda istiyorum ama doktora sirasinda bir de cocukla ugrasmanin nasil bir dert oldugunu bildigim icin asik olup, evlensem bile acele etmeyip en az 30'u beklemeye kararliyim. ama isteniyor yani cocuk. guzeller lan. bu arada sorun olmazsa hazir burda toplanmisken sozluk hanimlarina selam edecektim?
  • sendelemeden  (16.11.12 23:01:27)
evlenin bence, çocuk yapın, ana baba olun

  • ahlaksızlığın lüzumu yok  (16.11.12 23:13:05)