Şirketin iş teklifi mektubunu iptal etme hakkı var mı?

Bir şirket, iş teklifi mektubunu yolladı diyelim. ve imzalayıp göndermek için belli bir süresi var ve bu süre mektupta da yazıyor diyelim. Bu süre dolmadan teklifi iptal etme hakkı var mı?

not: hukuksal olarak kesin cevabı bilen var mı? ülkeye göre de değişebiliyordur sanırım.

teklif mektubu yasal bir gecerliligi yok. sirket istedigi zaman istedigi kisiyi alir.

  • tdl  (16.11.12 20:39:24)
Etik olmaz ama evet var. Çalıştığım bir şirkette kriz nedeniyle pozisyonlar dondurulduğunda işe girişi yapılmamış iki kişiyi bekletmiştik.
Yani çeşitli sebeplerle yapabilir.

  • zartanyan  (16.11.12 20:40:20)
süre dolmadan iptal etme hakkı yok, bilmeden sallamayalım.

  • [silinmiş]  (16.11.12 20:50:11)
@douchebag sallamadım, yasadıgım ornekten yola cıktım.

  • zartanyan  (16.11.12 22:11:40)
iş teklifinin resmi bir yükümlülüğü yok. ama şöyle olabilir, bi kişiye iş teklifi gelmiştir, o kişi istifa edip yeni işe geçeceği sırada karşıdan teklif geri çekilmiştir. o noktada kişi mahkemeye başvurup maddi kayba uğrattığı ve elinde de kanıt olduğu için şirkete dava açabilir, büyük ihtimalle de kazanır.

  • sirkelimon  (16.11.12 22:57:38)
biraz hukuk bilginiz olsa yeter aslında.

borçlar hukuku; icap ve kabul.

www.hukuki.net

www.bankacilikbolumu.com
  • [silinmiş]  (17.11.12 11:22:00 ~ 11:23:21)