Kolay Bir Soru (İng.)

çeviri sorularında ilk kez hata yaptım, hala aklıma yatmıyor. hata bende mi, cevap anahtarında mı?

img831.imageshack.us

doğru cevap c şıkkı. as olayın sürekliliğini ifade ediyor. when çekildiğinde bitti gibi bir anlam katıyor.

  • inanmazsan inanma  (16.11.12 12:40:54)
c şıkkındaki 'disappear' ve 13. yüzyılı kesin bir tarih gibi belirtmesi kafama yatmadı.
fiiller, about vs. yüzünden e daha mantıklı geldi bana.

  • Tyler89  (16.11.12 12:45:50)
şu resmi bir çevirip koymak çok mu zordu haci_? okuyamadım valla.

  • ayiadam  (16.11.12 12:45:57)
c'de özne-yüklem tutmuyor en basitinden. e doğru diyorum.

c bu: on üç bin yıl önce buzullar yavaş yavaş yok oluyorken, akdeniz'in doğu ucu bataklıklar, sürülebilir topraklar ve evcilleştirilmiş hayvanları barındıran yeni bir ekolojik alana dönüşmüştür.

ek: yahu sadece "as" "when" farkından nasıl c doğrudur denilebiliyor? tamam süreklilik anlamını veren "as" ama cümlenin geri kalanına bakılsın ya hu. bakmayanlar da yukarıya baksın bir zahmet, verilen türkçe karşılıkla ne kadar uyumlu görülsün. E doğru şık.
  • sanat guresi  (16.11.12 12:49:05 ~ 23:25:03)
ayiadam laptopu ters çevirdim :D

  • inanmazsan inanma  (16.11.12 12:51:58 ~ 12:55:50)
mobildeyim ondan birçok upload sitesi yan koydu ilk başta.

fakat şuanda düzenledim, bakabilirsiniz.

Ben cevap E diyorum ama C veriomiş ne dersiniz?
  • Tyler89  (16.11.12 12:57:27)
Cevap E tabii ki de. Cevap anahtarı ne diyor?

  • gadanallah  (16.11.12 13:22:25)
when devam eden durumlarda kullanılmaz. bence de e ama while ve past continuous daha doğru olurdu.

  • theunforguven  (16.11.12 14:00:11)
cevap c when olursa çekildiğinde olur, c olduğunda çekilirken oluyor.

  • ceska  (16.11.12 14:02:23)
dikkatimi ilk çeken şey as ve when farkı oldu. bu cümle as ile kurulmalı, c doğru kısaca.
fakat bu soruda hata var sanırım çünkü devamında 'turn into' kullanılmış, bu ortaya çıkmak anlamına gelmiyor.

  • crimsonlady  (16.11.12 16:36:13 ~ 16:40:09)