mp3 isimlerini düzenlemek için program

selam. internetten biraz bilgiye ulaştım ama pek güncel değildi o yüzden bir de buradan sorayım dedim.

amacım şu,8tracks'teki gibi şarkılarımı 'Şarkıcı - Şarkı İsmi' şeklinde otomatik olarak düzenleyecek bir program arıyorum.isimleri otomatik kontrol edebilen bişey.

şarkılarım şu şekilde genelde:
G_by_Multitap_serbest_kalp_düşmesi_nirnisa_Ea7ptK.48k.v3.mp3
Ayrılıkta_Söylenmiş_Bir_Yaz_Türküsü_by_Baba_Zula_böğürtlen_Begüm_Bengi_2bpV1v.48k.v3.mp3

bunlarla başa çıkamıyorum.neyle yaparız?

Çok zor ama o iş. Var güzel programlar ama olanı da bozabiliyor. Hatta global veritabanlarında sesin işaretini işleyip artist - track şeklinde olanı bile bulanlar var.

www.eksiduyuru.com
  • tzum_tzum  (16.11.12 11:44:58)
malsef öyle bir sey yok
eh fazla teg düzenleme yaparsın winampten sonra da aa ismi buymuş diyip elle değistirirsin ben 5bin tane mp3 ile aylarca uğraştım

  • neira  (16.11.12 11:56:03)
önce underscore'ları kaldırmak için renamer programı kullanmalısın. sonra tag & rename programıyla o isimlere tag olarak güzelce sıralarsın. ama bu şekilde çok zor fazla karışık. hepsi aynı şekilde olsaydı olurdu ama farklı durumlardaysa tek şans elle yapmak.

  • dokunmakalbime  (16.11.12 12:07:54)