[]

Sgk Sigorta İptali

Arkadaşlar yeşil pasaport sahibiyim..Sİgorta yapılıncada düşüyormuş pasaport yenisi filan uğraşmak istemiyorum..10 günlük sigortamı iptal ettirmem mümkün mü?Mümkünse ne yapmam gerekir?
 
iş yerinden ayrılman, ayrıldığını bildirmen ve iş yerinin çıkışını yapması(ay bitiminde yapabileceklerinden biraz zaman alır) gerekir.


  • jimjim  (15.11.12 14:57:26) 
iptal ettirilebilir ancak iptalden doğan cezayı sana ödetebilirler. uyanık ol.


  • yons  (15.11.12 15:14:38) 
yani işlenmiş/ödenmiş sigortayı iptal ettirmene gerek yok!
örneğin 1 sene bir işte çalışıp ayrılınca y.pasaportunu kullanma hakkını yeniden elde ediyorsun zaten. bunun için yeni pasaporta/o 1 senelik sigortanı iptal ettirmene(tabii ki!) gerek yok.

  • jimjim  (15.11.12 16:32:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.