aöf ders seçme

uykusuzluktan mı anlamıyorum, cümle mi kuramamışlar valla sıkıldım bu muhabbetten ha;

aöf'nin ders seçme ekranı madde 1;
Fakülte tarafından bu dönemde alabileceğiniz derslerin kredisi 30 ECTS* krediyi geçiyorsa en az 30 ECTS kredilik, geçmiyorsa tüm derslerin
ataması ders kodu sırasında yapılmıştır. Atanan dersler bir sonraki sayfada tablo halinde gösterilmektedir.

ee ertesi ekranda baktım 5 dersi kendisi vermiş, 2 dersi dışarda bırakmış. verdiği derslerin toplamı 27 kredi. ben de tamam tamam next dedim. sesini de çıkartmadı nextledi. bu 30 kredi mevzusu ne ki şimdi neyin muhabbetini yapmışlar anlamadım.

bi de son ekranda bi pdf verdi, bi yerde kullanıcaktık sanırım onu bişey okumuştum öyle ama şu an bellek read olamıyor işte. bi ara uyumak lazım. iyi sabahlar.

Diyor ki senin limitin 30 kredi bu dönem. Ve bu dönem normalde alman gereken dersler+alttan kalan dersler 30 krediyi geçmiyorsa biz hepsini seçtik, ha 30 krediden fazlaysa alttan kalanlarla beraber, biz kafadan 30u geçmeyecek şekillde seçtik.

Normalde bu dersleri takip etmeni, çalışmanı bekliyorlar, açıköğretim de olsa birşeyler öğrenerek bitirmeni bekliyorlar ve hesaplamışlar haftada 30 ders saatinden fazlasını adam gibi yapamazsın o yüzden 30 kredi limit koymuşlar.

Örgün öğretimdede bu limit vardır ve limitin üzerine çıkmak için danışmanını ikna etmen gerekir aldığın derslerin hepsini yapabileceğine dair.
  • lpgli tosbaga  (15.11.12 11:30:59)