The Avengers....çocukla beraber izlemek???

Merhabalar,

Herşeyin patladığı filmleri çok sevmem ve izlemem o yüzden sizden ön bilgi rica ediyorum.Benim 4.5 yaşındaki oğlum herhalde arkadaşından duymuş kaç gündür tutturuyor babaaaa yenilmezleri izleyelim babaaaaaa noolur izleyelim falan diye başımın etini yiyior..bugün ofisteydim annesinin cep telefonundan aradı resmen yalvarıyor bu akşam izleyelim diye..... ben birazdan bir dvd'ciden bu filmin türkçe seslendirmesini alacağım fakat filmi izleyenlerden ricam, bu film çocukla izlenir mi? aşırı şiddet sahneleri var mı? garip makyajlı canavarlar falan çıkıyor mu :) oğlanın istediğini yapmak adına bi de canım oğlumun psikolojisi bozulmasın... şimdiden cevaplarınız adına teşekkür ederim..

evet şiddet ve garip canavarlar var. çoğu ülkede 12-13 civarında yaş sınırlamasında.

  • king lizard  (14.11.12 17:58:33)
izlemedim ama imdb parents guide'da violonce & gore kısmı pek dolu gibi.

çocuk önemli yerim spoiler'ını diyorsanız,

www.imdb.com
  • ocanal  (14.11.12 18:01:02)
Diğer yorumların aksine görüş bildiriyorum:

Disney Marvel firmasını satın aldıktan sonra çekilen filmler biraz daha çocuklara yönelik oldu.

Filmde bütün Marvel filmlerindeki ana kural uygulanıyor: Kan yok. Genelde tüm Marvel filmlerinde ölen insanların gösterilmemesi burada tek bir istisna ile geçiştirilmiş. Filmin sonlarına doğru bir kişi vurularak ölüyor ve yaralıyken konuşuyor.

Bunun haricinde Yeşil Adam -Hulk- bir canavar; fakat "iyi" gösterildiği için genelde o çıktığında çocukların tepkisi olumlu oluyor. Bir de birkaç tane uzaylı robot var, eh, haliyle biraz da çirkinler. Onlarla da şehrin ortasında bir dövüşme sahnesi mevcut.

Spoiler oldu biraz; ama zaten filmi izlemeyenin buraya bakacağını sanmam.

Özetle, o kadar da etkileneceğini sanmıyorum ufaklığın.

"Demir Adam uçtu, Yeşil Dev herkesi dövdü oley!" diye tezahürat yapan kuzenim bayağı eğlenmişti filmi izlerken.
  • g man  (14.11.12 18:02:45 ~ 18:03:49)