afilli pasta tarifi

sevgili duyuru sakineleri,

elinizde ya da referans gösterebileceğiniz sitede afilli meyvalı/çikolatalı pasta tariflerinize talibim. mevsim meyvaları ve evde yapılabilecek tarzda olup molekuler gastronomi dışındaki tarifler olursa sevinirim..

ne yapsam bilemedim misafire. birde denediğiniz tarif olursa..

  • army14  (14.11.12 12:51:53)
hazır pastaban al. pastabanı reçel suyu ya da vişne suyuyla ıslat, yumuşasın. içine beyaz cremole doldur, dışını çikolatalı cremole ile kapla. içine muz ve çilek doldur, dışını da muz, armut, nar. vs. ile süsle. üstüne jöle sür ki kararmasın. ben bir de çikolata eritip çilekleri banıp üzerine koyuyorum bazen, o da güzel oluyor. her yiyen hazır pasta sanıyor. bir de içine çekilmiş antep fıstığı koyarsan tadından yenmez.

sphotos-f.ak.fbcdn.net

  • trachemys scripta elegans  (14.11.12 13:04:24)
afilli tiramusu tarifi verebilirim:
hazır kakaolu pasta tabanı, hazır dr oetker tiramusu kreması.

pasta tabanınında tiramusu kreması paketinde de pasta tabanını nasıl ıslatacağın yazıyor. 10 dk da hazır ve harika bişey. tavsiyem pasta tabanını ıslatırken nescafe+süt+şeker karışımı içinde acı badem likörü koyman. likör yerine marketlerdeki acı badem aromasını da kullanabilirisn. o da pasta-puding reyonlarında satılıyor ve gene dr oetkerin sanırım.
  • anonimyususer  (14.11.12 15:04:01)