Yarım Kalan Almanca

paramız suyunu cekince almanca öğrendiğimiz kursa gidemedim. şimdi erasmus dönüşü bir miktar para geçti elimize.

goethe institut'a gidiyordum. o sıralar hayvan gibi yogun oldugumdan ve buna yeni yeni alışmaya başladığımdan kursa yoğunlaşamıyordum. sanırım bu yogunluğa artık alıştım.

mühendislik okuyorum ve ingilizcem iyi. almanca'da en son b1.2 seviyesi aldık. b1.3'den devam edeceğim muhtemelen.

Sizce kursa devam edeyim mi?
lütfen değerlendirmenizi türkiye'deki çalışma koşulları için yapın.

meslek: elektrik mühendisliği

bolca para verip almanca öğrenmemek istiyorsanız, goethe'ye gidin diyen bir kaç kişi duydum.

  • crimsonlady  (14.11.12 00:28:40)
abi goethe pahalı ya gs üni ninde kaliteli kursu.

üstelik goethe fiyatına 2 kur bitirirsin.
  • merkezefendi  (14.11.12 00:31:12)
berlitz de iyi diyolla hacu

  • hjarteblod  (14.11.12 00:32:57)
Eski bir Goethe ögrencisi olarak ben olsam orda devam eder B2 sertifikasi alirdim ki ilerde master falan düsünürsen yeterli bir seviyedir.
Goethe´de hocalar bildigin baski yapiyor ögren diye, benim gibi kurs disinda almncanin yüzüne bakmayacak biriysen bence gayet mantikli bir secim.

  • kimse  (14.11.12 01:24:45)
İstanbul Erkek mezunuyum, bırak sertifikayı, Abitur'um var, hiçbir işe yaradığını görmedim.

  • erostrada  (14.11.12 09:08:03)