Google arama seçeneklerini kaydetmek

Rapidshare linklerini aratmak istediğimde rapidlibrary ve benzeri -afedersiniz çok sinirlendim- sikik indeks siteleri ilk sıralarda çıkıyor.

Her seferinde arama yapılacak yere -rapidlibrary demek veya gelişmiş seçeneklerden "bu kelimeler hariç" bölümüne ilgili siteleri yazmaktan bıktım. Bunları aramalarımda ömür boyu görmeme şansım var mı ? Bir kere kaydedeyim ayarları bitsin bu çile.

şöyle bir şey yapabilirsin. adım adım anlatıyom. (firefox için)

1) google'da "hede -site:rapidlibrary.com" (tırnaksız) diye bir arama yap.
2) bu sayfayı yer imlerine ekle.
3) yer imlerinden eklediğin şeye sağ tıklayıp özelliklerine gir.
4) konum kısmında "hede" (tırnaksız) yerine "%s" (tırnaksız) yaz.
5) anahtar kelime kısmına istediğin bi şey yaz. mesela "gg" yazalım.
6) değişiklikleri kaydet diyerek kapat.

artık adres çubuğuna "gg asd" diye yazdığında "asd"yi aramış olursun.
  • edge_nabby  (18.12.08 19:55:36)