sözlük tavsiyesi

7. sınıf ve sonrasında kullanılacak ing tr - tr ing sözlük bakıyorum ama güzel bir şey istiyorum. ne tavsiye edersiniz? redhouse? daha iyi hangisi var?

bir de ingilizce - ingilizce sözlük arıyorum yine orta öğretim için böyle renki ve görselli..ama bulamadım nette yada yanlış aradım. nasıl bulurum?

redhouse iyidir iste. alti ustu sozluk al gitsin. bu kadar arastirmaya degmez bana kalirsa, helede internette bir suru online sozluk mevcutken.

  • trt2deki ressam  (13.11.12 16:45:49)
hala eğitim sürecinde olanların online sözlük kullanmalarını pek doğru bulmuyorum açıkçası.. kendi sözlükleri ise çok kötü her kelime karşılığına tek bir anlamı yazmışlar o da en uzak anlamı. onun için daha iyi bir şey lazım.. redhouse iyi ama daha iyi varsa neden olmasın diyip arttırıyorum.

  • zenc  (13.11.12 16:51:38)
ne yazik ki türkce ingilizce ingilizce türkce de redhouse dan iyi bir sozluk yok. aslında bulabilirseniz bir zamanlar sabah gazetesinin verdigi oxford sözlük var 4 ciltlik, en iyisi odur, o da sadece ingilizceden türkceye yanlis hatirlamiyorsam. eski kitapcilarda bulursunuz, ben bit pazarindan tanesini 1 liraya almistim iki üc sene önce.

  • atmacaged  (14.11.12 12:59:46)