garanti, akbank, world, bonus tamam ama master, visa ne?

soru başlıktadır. thanks.

Dunya'daki lider iki kredi karti sirketi.. Bizim ulkemiz icerisinde bir avantajlari yok. Avrupa'da falan visa ve master card sahipleri icin kampanyalar duzenlnebiliyor ama bizde banka kendisi duzenliyor.

  • yilmazyildirim  (12.11.12 15:03:16)
garanti'yi, bonus'u falan biliyorum. bildiğim şeyi niye sorayım ki. bunlar kredi kartıysa neden visa, master diye ikiye ayrılıyor onu bilmiyorum.

  • dokunmakalbime  (12.11.12 15:03:33)
Master ve Visa ödeme sistemi sağlayıcıları. Üzerinde bu simgelerden birini barındıran kart ilgili kurumun altyapısını kullanarak çalışır. Şöyle düşün; eğer Garanti Bankası tek başına bir kart çıkartsa, bu kart sadece Garanti bankası ATM'lerinde ve Garanti Bankası POS cihazlarında kullanılabilirdi. Başka bir ATM'den, banka POS'undan alışveriş yapmak dolayısıyla bu kartı yurtdışında kullanmak vs. mümkün olmazdı gibi. Bunlar dışında AMEX (American Express) var, Diner's Club var benim hatırladığım...

  • salihdt  (12.11.12 15:12:46)