İyi Polisiye Roman

Merhaba,

Polisiye romana çok yabancıyım. Sizlerden kaliteli polisiye roman tavsiyesi almak istiyorum. Yerli ya da yabancı olabilir. Yerli tercihim ama takıntım değil.

olasılıksız vardı da polisiye mi bilmiyorum.

  • sttc  (11.11.12 21:04:35)
behzat ç nin kitabı çıkmış pampa oku mutlaka afsda afsda :D

Emrah Serbes-Son Hafriyat iyidir.
  • Skey295  (11.11.12 21:09:06)
Ben polisiye severim ama daha yerli ve başarılı olanı görmedim. Öneren olursa ben de denerim. Harlan Coben'in Myron Bolitar serisi var. Kaliteli değil ama seri giden eski Amerikan polisiyeleri tadında kitaplar. Kafa dağıtmak için okunabilir. Tam polisiye değil aslında ama ben polisiye olarak görmeyi tercih ediyorum düz aksiyondansa polisiyeye daha yakın.

Elbette Agatha Christie bütün kitapları kalitelidir ama Hercule Poirot serisi daha bir polisiyeye benzer. Aksiyon yoktur ama. Akıl yürütme vardır.

Sherlock Holmes zaten baya revaçta bu aralar. Okunabilir. Eğlencelidir.

En bilindikler bunlar. Çok katı sınırları olmadığı için okuyup beğendiğin tipe yönelmen daha mantıklı. Her polisiyeyi seviceksin diye birşey yok. Sen bunlarla başla beğenmezsen farklı türleri denersin.
  • onexey  (11.11.12 21:10:25 ~ 21:11:46)
bu da soru mu tabi ki sherlock holmes un butun romanlari.

  • inancsiz deve  (11.11.12 21:15:48)
beş parasızdım ve kadın çok güzeldi

  • gkhT  (11.11.12 21:16:32)
sis ve gece. aklıma geldi.

  • gkhT  (11.11.12 21:19:35)
Jean christopher grange kitaplari
dan brown kitaplari
henrick larssen millenium serisi
hmmmm casus kitaplari olur dersen eskilerden frederick forsayth kitaplari.
E sharlock okuyabilirsin arthur conan doyle
ahmet umit olabilir yerlilerden pek bilmiyorum
  • Godless  (11.11.12 21:19:53)
Birisi gelip de kurk mantolu madonna yazmazsa iyi.

  • Godless  (11.11.12 21:21:06)
algan sezgintüredi-katilin şeyi ve devamı olan katilin meselesi

barış uygur-feriköy mezarlığı'nda randevu
  • nobetciokur  (11.11.12 21:22:41)
bana niye tik yok? fasizm yapmis adam.

  • inancsiz deve  (11.11.12 21:34:23)
Jean christopher grange kitapları diyorum hepsini okudum şu an son kitabını okuyorum.

  • basond  (11.11.12 21:35:36)
türk edebiyatının ilk polisiye örneği. al sana;

esrar-ı cinayat

sonra peyami safa'nın bir romanı var;

selma ve gölgesi

e ahmet ümit var bir de bildiğin gibi.böyle.
  • bu nick tam yirmi alti karakter  (11.11.12 22:18:17)
Jeffery Deaver çok severim
Craig Russell alternatif
Harlan Coben çok Amerikanvaridir. Gözünüzde canlanır olaylar, film izliyormuşsunuz gibi ama nedense bana çok yapmacık geliyo romanları.
John Grisham full avukatlık, davalık, hukuk çeçevesinde polisiyeler yazar.
Henning Mankell klasiklerden
Maxime Chattam bonus

Daha çok kadın okuyuculara yönelik daha çok aşklı meşkli polisiye yazarları

Mary Higgins Clark
Nora Roberts
Linda Howard
  • buzbebek  (11.11.12 22:32:41 ~ 22:33:12)
Jean Christophe Grange okuyacaksın. Kurtlar İmparatorluğu, Kızıl Nehirler, Leyleklerin Uçuşu sıralamasıyla oku sonra diğerlerini oku. Taş Meclisi'ni siktir et niye yazmış anlamadım görsem sorucam Can'a.

  • erobur  (12.11.12 01:53:59)
Grange'in kitapları iyidir güzeldir de çok akmaz. Hızla bitmez. Gerilirsin, kasılırsın sanki senin başına geliyomuş gibi okursun o kitabı ama okumayı bırakınca ulan insan kendine bu zulmü yapar mı dersin. En azından ben öyle diyorum. O sebeple gerilim/polisiye yerine aksiyon/polisiye tercih ederim genelde.

  • onexey  (12.11.12 08:14:58)