android uygulamaları tavsiye edebilir misiniz?

Yeni bir android kullanıcısıyım, işe yarar bulduğunuz android uygulamalarını tavsiye ederseniz sevinirim.

ekşide başlık olduğunu biliyorum, ona da bakıyorum ama burada da sorayım istedim.

quick note- ekrana not almak için kullanıyorum
tape a talk-ses kaydetmek
neo what- not al, günlük yaz falan
handcent sms- sms arayüzü filan
fancy widget- güzel bi hava durumu ve saat vicıtı
3g watchdog- kalan kotayı gösterir
zedge- melodi,wallpaper
wallpaper wizardii- wallpaper biçme falan.
  • 1 saat bende 50 dolar  (11.11.12 20:38:14)
Beautiful Widgets - Ekrana saat, hava durumu ekleyebiliyon, pekzel.
Postman - Spam SMSlerin icabına bakıyor sessiz sedasız.
AdFree - Google reklamlarını kaldırıyor, Angry Birds falan reklamsız oluyor ama root ister.
LogMeIn - Bilgisayarı uzaktan kontrol için.
Quickoffice - Word, Excel, Powerpoint dosyalarını açmak ve düzeltmek için.
Morphwiz Play - Ekranı Continuum Fingerboard misali dokunmatik çalgıya dönüştürüyor.
Player Pro - Müzik yazılımı, on numara birşey.
GPS Test - GPS test ediyor, ne kadar uyduya bağlandığı vs...
MX Player - Videolar için oynatıcı.
  • faith no more  (11.11.12 21:01:15)
AirDroid - Tarayıcı üzerinden telefonla bağlantı
Aldiko - e-kitap falan okumak için
Barkod Tarayıcısı - Android barkodlarını taramak için
Blacklist - İstenmeyen numara ve mesaj engelleme
Blackmart Alpha - Paralı uygulamaları bedava indirmek için
Dolphin Browser HD - En iyi Android tarayıcı
ES File Explorer - Telefondaki tüm dosyalara ulaşmak için
Evernote - Not alma aracı
Fring - Görüntülü görüşme
Gmail - Gmail
Lucky Patcher - Her türlü uygulamayı tam sürüme çevirme (root ister)
MX Player - Video oynatıcı (codec paketini de indirmelisin)
Office Suite - Ofis işleri
Pottery - Çömlek yapmaca (çok fena, çok gözel)
Poweramp - Müzikçalar
Root Explorer - İşletim sistemi dosyalarına ulaşmak için (root ister)
Set DNS - DNS değiştirir
Sketchbook - Not alma, çizim
Swiftkey 3 - Çok hoş bir klavye uygulaması
Titanium Backup - Yedekleme, geri yükleme
Tubemate - Video indirmek için
Tureng - Sözlük
TV izle - TV izlemek için
Whatsapp - Anlık mesajlaşma, paylaşım

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.
  • ahmetcan44  (11.11.12 22:33:23 ~ 22:34:05)
Apex Launcher: Menüleri, ana ekranı vb. birçok görsel arabirimi değiştirir.
Nova Launcher: Apex gibi, hangisini severseniz.
LCD Density Modder: Ekran çözünürlüğünü değiştirir.Çok faydalıdır.
MX Player:Video oynatıcısı
Maxthon Browser: İnternet tarayıcısı.
MYBackup Pro:Telefonun yedeğini(sms,arama kaydı,programlar,ayarlar,cart,curt)alır
Piano Perfect: Piyano çalmak için.
QuickPic: Galeriye muazzam bir alternatif.
X-plore:Dosya yöneticisi.

Özellikle belirtmek istiyorum.LCD Density Modder gerçekten çok iyi.Android'in 4 üzeri sürümlerinde fnt büyüklüğü ile bir nebze küçülme yaşanıyor. Fakat bu program ile o menüler ufacık oluyor, dolayısıyla ekran büyüyor. Ayrıca xda developers a girilerek modifiyeli romlar incelenebilir. Bu android dünyası çok eylenceli ve derin ve hatta karışıkta denebilir.
  • imparatore  (11.11.12 23:15:02)