Bill Gates Hayatı fln işe yarar mı

yazılımcı olmak isteyen biri bill gates,steve jobs dennis ritchie hayatı tarzı bi kitap okuduğunda zihninde bi açılma olur mu?programlamaya işine olumlu yönde daha farklı bakmaya başlar mı?fikirlerinde bi iyileşme olur mu?
olur diosanız kitap ve yazarı söyleyebilir misiniz?

Dennis Ritchie ya da Bjarne Stroustrup ayri da Bill Gates ya da Steve Jobs pek yazilimci sayilmaz. Yazilimdan ziyade vizyonerlik, isletme ve pazarlama yetenekleri sayesinde iyi noktalara geldiler cunku.

  • crown  (11.11.12 00:39:30)
peki sizin öneriniz.dediğim gibi ufku açıcak bi kitap önerebilir misiniz?

  • amusan  (11.11.12 01:01:28)
Nasıl Steve Jobs Olunur? diye bir kitap vardı. Dışı kırmızı falan. Şimdiki aklımla öyle über süper bir şey olarak görmüyorum ama yıllar önce büyük zevkle okumuştum. bir bakın bence ona.

  • rebio  (11.11.12 05:02:24)
teknik bilgi olarak değil tabi de adamların çalışkanlıkları ve azmini görerek gaza gelirsin belki. sadece yazılım dünyasıyla kısıtlama kendini. sporcusu, iş adamı, sanatçısı herkesi örnek al. mesela metallica gitaristi kirk hammett'ın çok fakirken bir gitar almak için gece gündüz çalışıp para biriktirmesi ve ilk amfisini eski radyo parçalarını bir ayakkabı kutusunda birleştirerek yapması. steve jobs'un apple'dan atılması ve sonrasında next'i kurup iyi yerlere getirip apple'a geri dönmesi. Bill Gates'in sadece bilgisayarlarını kullanma karşılığında bir şirketin yazılım hatalarını denetleme işini yapması. Böyle şeyler olur yani.

  • r_u_h  (11.11.12 09:37:05)