Acil serviste ücret alınıyor mu?

Bir ay önce özel bir hastanenin acil servisine başvurdum. Yakın zamanda eczaneden ilaç alırken acil servise gitmem sebebiyle 12 lira borçlu olduğumu öğrendim. Acilde sadece serum verilmişti. Bu alınan ücret yasal mıdır? Değil ise ne yapılabilir?

muayene ücreti adı altında alıyolar benden. senden de aynı sebepten mi alıyolar bilmiyorum.

  • nemo problemo  (10.11.12 17:05:59)
orospu çocukları size acil servis değil "muayene kaydı" açıp hırsızlık yaparak para alıyorlar.

ama suç bunlarda değil. bunları denetlemeyen devlette.
  • tchuck  (10.11.12 17:08:18)
eğer doktor acil vaka olmadığını not düşerse ücret yansıtılıyor. çünkü insanlar bu imkanı suistimal edip poliklinik niyetine acil servislere gitmeye başladı. sizin durumunuz nedir bilmiyorum ama muhtemelen böyle bir durum olmustur

  • winstoncash  (10.11.12 17:34:52)
@winston

yok yok o durumla alakası yok. bacağı kırılan adama bile muayene kaydı açıyorlar. çaktırmadan okutturuyorlar parayı.
  • tchuck  (10.11.12 17:48:31)