Rumeli Türküleri Albüm Önerisi

Selamlar,

Sözlükteki rumeli türküleri ile ilgili daha önce yazılanlara baktım. ekrem ve gültekin filan denmiş. benim aradığım tarza yakın değiller. rumeli türkülerinin güzel yorumlarının olduğu, kesinlikle ve kesinlikle enstrümantal olmayan albümler arıyorum. (Albüm adı arıyorum) Bu konuda önerisi olanlar var mı?

Bundan ayrı olarak, şu rumeli türküsü de güzeldir, bunu da mutlaka dinle dediğiniz birşeyler varsa onlara da açığım.

Teşekkürler

elveda rumeli albümü olabilir mesela

  • madrigal  (17.12.08 12:48:26)
elveda rumeli albümündekilerin yarısından fazlası enstrümantal. bu yüzden olmaz.

  • kahvegibi  (17.12.08 12:58:07)
muammer ketencoglu nu dinlemedi iseniz simdiye kadar dinlemeniz gerekiyor, ayde mori tam istediginiz albüm olabilir.

  • atmacaged  (17.12.08 13:02:40)
evet muammer ketencioğlu olabilir

  • madrigal  (17.12.08 13:09:32)
biliyorum çok şey istiyorum ama muammer ketencioğlunda da sözler türkçe değil :(
yoksa pek severim kendisini...

  • kahvegibi  (17.12.08 13:15:25)
türkü olarak:

bulut gelir seher ile
madrova
alişimin kaşları kare
çıkayım gideyim urum eline
kırmızı gülün alı var
dayler dayler viran dayler

albüm olarak da... piyasadakilerin çoğu fazla "oynak" ve ruhsuz. trt kayıtları iyidir, ben severim.
  • dehri  (17.12.08 13:43:12 ~ 13:44:37)
türkülerle türkiye diye bir albüm serisi vardır, şehir şehir cd'leri olur. trakya civarındaki illerin albümlerini alabilirsin.

  • pyro clustic flow  (17.12.08 16:46:20)
zafer erdas - buram buram anadolu albumu var. (belirtmeliyim ki zafer erdas bir opera sanatcisi bas'tır)

  • la traviata  (17.12.08 20:14:07)
selim sesler'in karşılama albümü hoşuna gidebilir. gerçi ne kadarı enstürmantaldi hatırlayamıyorum. ayrıca brenna mac crimmon'da rumeli türkülerini muhteşem yorumlar, üstelik albümü yeni çıktı.

www.myspace.com
  • patricia teyze  (17.12.08 21:25:40)
Arif Şentürk albümleri hoşuma gider benim. Yanlış hatırlamıyorsam elimde birkaç adet rumeli albümü olması lazım. Arzu edersen gönderebilirim.

  • sprinter tosbaga  (24.12.08 20:00:27)