İkinci bir görüş almalı mıyım? (laser ameliyatı)

izmir batı göz'e gittim.gözlerimin hipermetrop astigmat (2.5 hipermetrop 2.5 astigmat varmış) olduğunu ve laser için uygun olduğunu söylediler. ikinci bir görüş alsam mı diyorum. ne dersiniz? gerek var mı?

tabii ki. ben olsam 3-4 doktor gezmeden karar vermezdim.

  • yue  (08.11.12 08:11:30)
2.5 hipermetrop+2.5 astigmat olduğunu yeni öğrenmiyorsun değil mi? yani bu kadar bozuk olduğunu gözlerinin?

ben başka bir doktora daha görün derim için rahat değil gibi. tepeden inme bir teklif sunmuşlar sanki, tedirginsin.
  • styx  (08.11.12 08:11:36)
bence al.

  • sen git ben geliyorum  (08.11.12 09:32:44)
hocam etraftan çok fazla kötü hikaye duyuyorum bu ameliyat işleri ile alakalı. misal gözlerin uygun değildir laser'e ama adam para için kesebilir seni. amcamın kornea sı ameliyat için uygun olmamasına rağmen alman hastanesi ameliyatı yaptı ve adam 8 9 ay boyunca felaket acılar yaşadı.

diyeceğim o ki, bence 3 4 yerden görüş almakta fayda var.
  • flexin  (08.11.12 09:51:45)
hocam o laser ameliyatı çok sağlıklı bir şey değil. dikkat ederseniz göz doktorları eğer gözleri bozuksa gözlük kullanıyor, laser yaptırmıyorlar.

yani siz görüş de alın yine de, ama gidin bir üniversite hastanesindeki hocalarla görüşün.

tıp fakültesinde göz'de eğitim alırken, laser için uygun olan arkadaşlar vardı, hocalarla çok konuştular. hiçbiri önermiyor bu ameliyatı.
  • tarcinvemizika  (09.11.12 17:03:26)