BUEPT

Boğaziçi'nin bu sınavında "başarılı" kabul edilmek için her bölümde(writing, listening, reading) mi sınırı aşmak gerekiyor yoksa overall'un 60 olması yetiyor mu? yani bir bölümde geçer not alamadık ama sonuç 60'ın üstüyse ne olur?

her bölümden geçmek gerekio, en azından benim zamanımda öleydi

  • lizozom  (07.11.12 12:56:43)
hepsi ayrı ayrı değerlendiriliyor. zaten pek çok insan aynı anda geçemiyor. sözgelimi sınav sonucun

writing: S
listening : S
reading : f1

gelebiliyor. yani f1 sınır gibi birşey hak verirsin. diğer ikisi iyi diye sınırda kaldığın bir bölümü geçmiş olmalıydın aksi olsaydı. gelgelelim üniversite efsaneleri arasında hep söylenegelen şeylerden biri de bu konuyla ilgilidir. "valla ikisi çok iyiydi; ama biri çok kötüydü yine geçmiştim, ben" gibi.
  • kmtetrfn  (07.11.12 13:10:13)