kyk

pek sevgili duyuru ahalisi;

üniversite 1'e bu sene başladım ve öğrenim kredisi için başvuruda bulundum (eşşeklikti ama neyse) sağlık koşulları nedeniyle son 1.5 ay içinde 2 kez ameliyat oldum okulda istersen kaydını donduralım dedi bizde ilk yarıyı dondurduk dün sonuçlara baktım öğrenim kredisi kazandı diyor şimdi bilmedğim için bu her ay 160 tl verilen para dimi ,kayıt donduğu için bu parayı alabilirmiyim birde bu noter filan diyor bu işlemi yapmış biri anlatabilirmi lütfen ...saygılarımla :)...

evet öğrenim kredisi 160 ytl olarak verilen para.
alabilir misin bilmiyorum net olarak.
noter de işte şu kadar borcun altına giriyosun bak diye imza alıyor.
  • sanal uyku  (16.12.08 12:10:38)
öncelikle geçmiş olsun. bildiğim kadarını aktarayım. öğrenim kredisi evet o aldığın 160 tl oluyor ve sana 4 sene boyunca her ay hiç sekmeden veriliyor. mezun olduktan 2 sene sonra ise geri ödemeleri başlıyor. hiç örneğini görmedim ama dondurduğun zaman da alabiliyo olman lazım ama yarım dönemin uzadığı için bu sefer de okulun son dönemi ödeme alamazsın. notere de süresi dolmadan gitmen lazım. geri ödeyeceğine dair senet imzalatıyolar. onu zamanında imzalamazsan hayatta vermezler sana o parayı. dondurduğun dönemde parayı alman konusunu çok pis sallıyo da olabilirim onu kyk'yı telefonla arayıp öğren bence.

  • sorrowbringer  (16.12.08 12:11:13)
eğer okulu uzatacaksan ki kayıt dondurduğuna göre böyle bir ihtimal var, almadan önce iptal et krediyi. çünkü normalde okulu 2013'te bitirmen gerekiyorsa ve sen 2015'te mezun olduysan, ödemeler 2015'te başlıyor. yani mezun olduktan iki sene sonra değil, mezun olman gereken süreden iki sene sonra ödemeye başlıyorsun. hatırlatmak istedim.

  • kahvegibi  (16.12.08 12:19:33)
yaw dayanamıycam , ana olaya dönücem , çok zor durumda değilsen beni dinle alma,
aşağıda verdiğim nedenlerden dolayı oldukça verimsi bir kredi
-ilk olarak iş hayatına 1-0 yenik başlıyosun az bi rakam değil 3 ayda bir 45 ytl alarak başladım şimdi 3 ayda bir 460 ytl geri ödüyorum
-ikinci olarakda ödemesi ayrı dert ziraat'e yatırman gerekiyor ve havale eft yapamıyosun illa şubeye gidip gişeden yatırman lazım ve iş saatleri içinde buda 3 ayda bir izin alman gerektiriyo
  • magoria  (16.12.08 13:00:37 ~ 13:01:32)
öncelikle teşekkürler arkadaşlar şimdi ben 26 aralığa kadar gidip notere imza atmazsam sonradan devlet bi arıza çıkartmaz dimi

  • madrigal  (16.12.08 13:18:44)
ben okulu dondurdum bu sene, para yatıyor.
bir de emin değilim ama sanırım o kural değişmiş: artık okul biter bitmez(yani imza atılan o 4 yıllık süre) eve geri ödeme için kağıt gönderiyorlar; ssk, emekli sandığı gbi yerlerden çalışmadığınıza dair belge alıp götürdüğünüz vakit ödemeyi 1 yıl erteliyorlar ve diğer yıl yine aynı şekilde oluyor(muş).

  • neverending nightmare  (16.12.08 17:48:32)