Paralel ithalat

merhabalar , paralel ithalat nedir ? iyi midir kötü müdür ? paralel i. ürünü birşey alsam sıkıntı yaşar mıyım ?

sıkıntı yaşarsınız. şöyle ki; satın alınan bir ürünün teknik servis hizmetini ancak yetkili distribütör sağlar. yani paralel ithalat bir ürün alırsanız ve bu ürün ilerde bozulursa teknik servis hizmetini distribütörden alamazsınız. üründe fabrikasyon bir sorun olsa bile iade edemezsiniz.
paralel ithalat yapan firma teknik servis hizmeti verdiğini söylese bile parçaların orijinalliğinden şüphe edilir. Şahsen tercih etmem

  • marisa  (07.11.12 11:36:38)
paralel ithalat esas distribütör tarafından değil de başkası tarafından ithal edilen mallara denir. arkadaşın dediği gibi bu mallara teknik servis garanti hizmeti verilmez. ancak;

ben direk "sıkıntı yaşarsınız" denmesine karşıyım. bu alacağınız ürünle alakalıdır. ve aradaki fiyat farkıyla. ben kendi görüşümü söylüyorum ki cep telefonu alacaksam böyle birşeye kalkışmam. ama laptop alabilirim.
ben dslr fotoğraf makinesi için objektifleri bu şekil aldım , alıyorum. fiyat farkı x1.5 le x1.8i buluyor. bozulma olasılıkları düşük , sonsuz kez üretilen bir ürün. bozulursa da bir daha alırım nerdeyse ilk başta ödediğim fiyata gelir mentalitesini kuruyorum. ancak bunu cep telefonu için kurmam , sürekli elbet bir yerlerinde sorun çıkıyor çünkü...
  • sadun.net  (07.11.12 12:07:45)