Basit Bir Soru

ekte yüklediğim soru son kpds'de çıkmış. b ile e haricini kolayca eledim. fakat sonrasıda kararsız kaldım. e şıkkı daha kişisel yaklaştığından eleyebilirim belki ama doğru cevap olan b şıkkı da bana tam uyumlu gelmedi. soru tam tutarlı gelmedi her ne kadar da b'ye yakın olsa da.

kısaca açıklayabilecek var mı?

e'de siyah beyaz olmasından çok zamanıyla ilgili bişey denmiş ki her siyah beyaz film eski olacak diye bişey yok ve konuşmanın öncesinde ve sonrasında cast'le (oynayan kişilerle) ilgili de hiçbişey yok. b'de de içeriği önemli, seyirciye nasıl sunulduğu önemli değil, yani siyah beyaz olmuş, renkli olmuş fark etmez diyor. bence bi sıkıntı yok soruda.

  • tepedeki psychedelic adam  (07.11.12 00:12:23)
content yani içerik sözcüğü ip ucu,filmin içeriğine bak gibisinden bir anlamı var, sonraki cümlede watch a movie for what it is yani filmin ne için/neyle ilgili olduğu vurgusu var. bu iki sözcük paralel.

  • siyah gece  (07.11.12 00:47:41)
soru tutarlı bence. cevapları okumadan okudum soruyu, etkilenmemek için ve e şıkkı çok uzak geldi bana. cast ve produce olaylarıyla ilgili hiç bir şey yok ki soruda. b şıkkını giriş cümlesinden direk seçebilirsin çünkü it is more about the... diye giriyor cümleye. yani richard'ın cümlesine direkt bir cevap veriyor o şekilde başlayarak.

  • crimsonlady  (07.11.12 01:17:29 ~ 01:17:48)