Yarın İşe Başlıyorum!

Çok gerginim, yeni ortam, yabancı kişiler, bilmediğim prosedürler falan. Beni azıcık rahatlatır mısınız :/

liseye/üniversiteye başladığın ilk günü hatırlıyor musun?
ben ikisini de hatırlıyorum, nereye düştüm ben demiştim, üstelik ergenlikten heralde lisede bu duygu daha fazlaydı.
ama sonra mis gibi insanlar tanıdım, deli gibi eğlendim, harika dostlar edindim. şimdi liseye geri dönsem, biliyorum ki benim bi evim de orası.

senin için de böyle olacağını düşünüyorum.
ne giyeceğini, nerde duracağını, kiminle tanışacağını düşünüyorsun belki şimdi.
insanlar sana gülümseyecek, nerede ne var gösterecek, işi anlatacak, birlikte yemeğe gideceksiniz. kafa dengi birini hemen bulamazsın belki ama eğlenirsin yine de. huzurun olsun, yeter.

sıkma canını, güzel bir şey bu. evet.
  • d.  (06.11.12 19:14:41)
Duygularını evde bırak ilk 3 gün.

  • franz kafka  (06.11.12 19:15:12)
gün sonunda yeni bir işinin olmasının verdiği güven ve huzur ile evine dönerken kendini günün nasıl da çabuk geçtiğini idrak etmeye çalışırken bulacaksın.

  • bacardicola  (06.11.12 19:16:31)
hissettiklerin çok normal.ben de aynı duyguları hissetmiştim.o gece uyuyamadım.rüyamda hep yeni işyerimi gördüm.gözümü yumup tekrar açıyodum çok gergindim.ama işe başladığımda yavaş yavaş normale döndüm.insanlarla selamlaş,güleryüz göster.bilemediğin anlayamadığın şeyleri sor.zaten herkes sana yardım etmek isteyecek.bir iki saate iyice alışırsın.sonra da tamamen normale döncek zaten.akşam da çok mutlu bi şekilde işinden çıkıp evine gideceksin.şimdiden bol şanslar ve başarılar :)

  • rock n roll  (06.11.12 19:19:01)
en güzeli:

"day one: it's your time to shine."
  • [silinmiş]  (06.11.12 19:42:47)
vay be! güzel duygu he... belki de hayatta bir kere yaşanıyor. tadını çıkar bu heyecanın.:) ilk işten sonra işler sıradanlaşıyor, profesyonelleşiyor...
ben işime ilk başlayacağım günün belki de 1 hafta öncesinden heyecanlanmaya başladım. çok da istediğim de bir yerdi. len ama o ilk gün heyecanını atamıyordum. sanıyordum ki tüm dikkatler benim üzerimde olacak, herkes beni merak edecek, herkes benle konuşmaya başlayacak, herkes yaptığım her harekete dikkat edecek...
halbuki hiç de öyle olmadı. ik müdürü sırayla herkesle tanıştırdı ve yerime oturdum... o an bitti işte o güzel heyecan.
benden sonra belki 20 kişi falan işi alında bizim şirkette. ve fark ettim ki, bu işe alınanların hiçbirini ilk başta umursamıyormuşsun. yani sadece merhaba, merhaba deyip unutuyorsun onu... yani demek istediğim başkaları için oldukça sıradan bir durum senin işe başlaman. o yüzden hiiiç sıkıntı yapacak bir şey yok...
  • enkolaykullaniciadi  (06.11.12 19:56:32)