Göz Hapsi

Selamlar,

Devrem olan asteğmen arkadaşım az önce bölük komutanı tarafından kışlaya çağrıldı kendisine geceyi kışlada geçireceği tebliğ edildi. Bu, göz hapsi oluyor sanırım. Bildiğim kadarıyla göz hapsi kaldırıldı. Açıkçası bu konuda hukuki bilgiye ihtiyacımız var. Bilgi doğrultusunda girişimlerde bulunacağız. Hukukçuların ve/veya bu konuda bilgisi olanların yardımını rica ediyorum.

Cevaplarınız için peşinen teşekkür ederim.

iç hizmet kanuna bakın bir yerlerden temin ederek buralardan kesin cevabı öğrenemezsiniz. ayrıca komutan size tebliği sözlü mü verdi yazılı mı yazılı ise direk göz hapsi cezası olarak mı tebliğ etti. önemli şeyler bunlar. yoksa amirin olan komutanın bu geceyi kışlada geçireceksin deme yetkisi var. bence bir günse otursun aşağı devam etsin

  • 10lion sinisterer  (06.11.12 19:31:47)
yapılacak en son seyi yapiyorsun. uslu uslu otursun, sesini cikartmasin. askerlik orasi, bir astegmen olarak buna kafasının basması lazım.

diyelim mahkeme oldu, oldu ya (ki olmaz) astegmen haklı bulundu, ustu cezalandirildi, ne gececek eline? daha fena muamele gorecek. arkadas azicik kafanizi kullanin yahu.
  • kirkbir  (06.11.12 21:58:51)