Sitenin navigasyon bölümünü bok ettim (WordPress)

Merhaba, (git: borsaislem.net)'e hazır bir tema yükledim, ardından üstteki navigasyon bölümünü düzenlerken epey bir berbat ettim. header.php kodlarından falan da halledemedim. ben orayı nasıl düzeltebilirim?

temayı baştan yükle. sorun kalmaz. ayarların da bozulmaz.

  • ben smyrna  (05.11.12 20:31:08)
ayarlar dışında temanın ftp dosyalarıyla da oynadım. nav.png, logo.png ve neredeyse tamamıyla. onlar da bozulmaz mı?

  • krater  (05.11.12 20:32:34)
onları yükleme o zaman. sadece php vs onları yükle. images klasörünü elleme. bu arada bana da yollar mısın şu temayı.

  • ben smyrna  (05.11.12 20:47:20)
www.wordpressthemesbook.com tema bu. php işini nasıl yapabilirim bilmiyorum ama yapmaya bi çalışayım.

  • krater  (05.11.12 22:36:13)
ha php olayı gayet basitmiş ama ben nav.png dosyasını düzenledim kendi sitem için. sonuç şu anki hal. mouse u nereye tutunca nerenin parlayacağını falan ayarlayamadım (anlatamıyorum da amk derdimi).

  • krater  (05.11.12 22:39:24)
sanırım menü desteklemeyen bir tema. bence böyle uğraşmana değmez. başka tema bul menü destekleyen.

  • ben smyrna  (05.11.12 22:49:35)
"css sprite" üzerine bakınırsan bu konuda istediğini almış olacaksın.
menü elemanlarını (ustmenu ID'li div içindeki <li> ler) 5'ten 3'e indir.
sonra style.css içinde class adlarına (m1, m2 m3) göre içlerindeki <a> taglarının width ve background-position özelliklerini düzelt, onlar bi yerlerine otursun.
sonra bu <a> taglarının :hover classlarının içindeki background-position özelliklerini düzeltmen yeterli.
  • Shereff  (06.11.12 09:35:38)
@Shereff: ben smyrna'nın tavsiyesiyle temanın header.php sinin tekrar yüklemeden önce o <li> kısımlarını 3'e indirmiştim ama tavsiye ettiğin diğer kısımları bilmiyorumdum. hadi bakalım bi deneyeyim

  • krater  (06.11.12 11:34:01)
her ne kadar akraba evliliği ürünüymüş gibi olsa da sonunda düzelttim. yardımcı olan herkese teşekkürler, özellikle Shereff'e

edit: tamamiyle düzelttim.
  • krater  (06.11.12 12:14:48 ~ 12:47:49)