bu ne ola ki?

merhaba herkese
her pazar dinlediğimiz trt3 deki balkanlardan gelen hava isimli programın açılış şarkısı ne ola ki?

rapidshare.com

Böyle çigan gibi de değil gibi de eğlenceli güzel bi parça. Hatta bunun adını bilip de buna benzer başka şarkı önereceklere izmir kordonda, mikoda felan bira ısmarlanacaktır.

edit: şarkının başlangıcında bahsedien program yapımcısına felan da sorduk...

hadi kolay gelsin

bu şarkıyı bilmiyorum ama sana bir tablet loyko yazıyorum.

nokta atışı olarak da taraf de haidouks - three love songs from marsa hoşuna gidebilir.
  • psyche  (15.12.08 00:24:06 ~ 00:26:48)
tam olarak aynısı olmasa bile birayı (hadi bira+patates) hakettiniz bence. Tam cevabı verenlerle birlikte hep beraber içeriz biraları... devamı gelecek umarım. Çok teşekkürler.
Bu arada haidouks çok hoşmuş. O coğrafyada yaşamak isterdim...

  • Ruprect  (15.12.08 01:08:23)
ben de izmir'deyim zaten.:p

ayrıca bu şarkının tam adını bulabilirim belki ama bugün olmaz. başkasına sorucam da o yok görünürlerde. yarın veya daha sonraki günlerde olma ihtimali var.
  • psyche  (15.12.08 01:39:03)
o şarkıyı sordum da bulamadım. ve bulunması da zor aslında biraz. kısa bir bölüm ve oralardan olan herhangi bir şarkıda da buna benzer ezgiler bulunabilir. yani çok spesifik bir şeyi yok.

ayrıca başka yazan olmamış sana birkaç tavsiye daha yapıyım; fanfare ciocarlia, kocani orkestar, boban markovic orkestar ... gider böyle. daha geleneksel, folk şeyler aradığını düşünerek üsttekileri yazdım ama goran bregovic var tabi bi de. ayrıca emir kusturica and the no smoking orchestra. neyse kesiyim burda artık. ama benim en çok dinlediğim loyko'dur aralarında.

bir de şöyle bir site var: www.istekmp3.org burda bolca bulabilirsin balkan müzikleri.
  • psyche  (15.12.08 20:41:00)