Truva'nın duvarını kim inşa etti?

selamlar,

yarın ilyada üzerine bir sınavım var, bir özetten 7. kitaptaki tanrıların tarışmasına dair şöyle bir cümle okudum:

"Meanwhile the gods meet in council, and Poseidon expresses frustration at the prospect that the wall built by the Greeks will be more famous than the one he himself built around Troy."

bu cümleden çıkardığım anlam, yunanlıların duvarının poseidon'un kendi inşa ettiği truva duvarından daha ünlü olmasından dolayı duyduğu tatminsizlikle ilgili. soruyorum, truva duvarını poseidon mu inşa etmişti? buna dair hiçbir şey hatırlamıyorum ben :(

bir de bu 7. kitabın sonundaki tanrıların kavgası hakkında ayrıntılı bilgisi olan var mı? özette çok bir şey anlatmamış maalesef.

teşekkürler.

6. şehrin etrafındaki surlar efsanelere göre eski Truva kralı Laomedon tarafından Tanrılara (Poseidon ve Apollon) yaptırıldığından çok sağlam ve kalındır. Truva şehri bu yüzden o zamanlar hiç alınamaz olarak bilinirdi.

  • anonimyususer  (04.11.12 16:57:29)