sosyoloji mezunları ne yapar?

istanbul üniversitesi veya ankara üniversitesinde okusam bitirince güzel işler bulabilir miyim? akademisyenlik ve öğretmenlik dışında işler? yoksa işsiz mi kalırım?

adalet bakanlığı sosyolog alıyor, dershanede ve devlette öğretmenlik yapabilirsin.

  • mattiadestro  (04.11.12 12:29:43)
kpss ile sosyolog alımı oluyor ama 50 kişi alınacaksa 8000 kişi sınava giriyor.Bunun haricinde özel sektörde iş bulabilmen zor.

  • soljenitsin  (04.11.12 12:30:45)
belediyelerde planlama bürolarında, kentsel dönüşüm bürolarında çalışabilirsin.

  • gudumlu anne terligi  (04.11.12 12:31:02)
bildiğim kadarıyla sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları da alım yapıyor, kpss den iyi bir puan şart ama.

  • cop kutusu  (04.11.12 12:41:16)
işsiz kalırsın, hiç uğraşma. anca sekreter olursun - o da kızsan.

  • cagdas donem kuramcisi  (04.11.12 12:43:07 ~ 12:43:19)
işsiz kalırsın, gayet net.

ha boğaziçi sosyoloji okursun, dışarda bi marketing yükseği falan yaparsın, o zaman çok değişik biyere gidebilir kariyerin.
  • hope ender  (04.11.12 12:53:24)
İssiz kalirsin, net!

  • hiçbirşeyyok  (04.11.12 12:57:33)
uludağ sosyoloji mezunuyum; reklamcı, hostes, İnsan kaynakları uzmanı(ben), öğretmen, sosyal hizmet görevlisi, araştırma görevlisi, pazarlama uzman gibi alanlarda çalışıyor sınıf arkadaşlarım.

Yine de zor cidden, okurken staj falan yapman lazım.
  • zartanyan  (04.11.12 13:12:20)
akademik düşünürseniz biraz daha rahat edersiniz. öğretmenlik falan olabilir

  • secilmis uye  (04.11.12 13:44:37)