sigara bırakma ve tıkanma yardım laayn

arkadaşlar dostlar sevgili saygılı aydınlar,
3 haftadır sigara bırakma aşamasındayım ama komple bırakamadım günde illa ki 2 tane 3 tane içiyorum ya o kadar sigara içmem yada nikotin sakızı çiğnemem gerekiyor ne yapmalıyım sizce bu şekilde tutabilir miyim yani günde 2 3 tane içmek çok keyifli oluyor ama paket alırsam kesin tamamen içerim diger türlü otlakçı gibi oluyorum. komple de bırakamıyorum sanırım bir sorun var.

cevap verecekler için bilgilendirme: 10-12 senedir sigara içiyorum son 2 yıldır ortalama 1.5-2 paket içiyordum.

zor, çok zor. sürekli sigara oluyordur aklında. benim de başıma geliyor aynısı. belli bir bağımlılığa teslim olduktan sonra bu şekilde kendini sınırlayıp rahat yaşamak çok zor.

  • tukenmez adam  (03.11.12 08:59:20)
10 sene 1.5 paket civarı sigara ictim. 4 sene bitti birakali. Bir günde de bıraktım. Öncelikle istemen lazım bırakmayı. İstemedigin sürece mümkün degil bırakman. Biraz sancılı bir süreç ama kendine hakim oldugun sürece kesinlikle içmiyorsun. Benim sigara içme isteğim 2 sene sonra gecti o iki sene icinde kendimi cok zor tuttum içmemek adına.
Senin icinde faydalı olur mu bilmiyorum ama onkoloji bölümünü gezmeni tavsiye ederim. Kanserli hastaları görünce nasıl içtiğine üzülüyor insan.
Ben bir hafta nikotin bandı kullanmıştım. Faydasını gormuştum dene istersen.
Sigara öldürür !!!
  • spica  (03.11.12 09:18:26)
12 sene günde minimum 1,5 - 2 paket içtim, 5 sene önce bi' gecede bıraktım, ağzıma dahi koymadım.

tamamen bırak paşam.
  • charlesbukowskiineksi  (03.11.12 09:49:34)
ya aklımda sigara yok aslında, nikotin sakızı çiğnediğimde 1 tane olsa çiğnersem bir daha canım hiç istemiyor. el alışkanlığı falan geçti sadece bilirsiniz o nikotin ihtiyacı sanırım ondan kaynaklı yani onu alacak birşey olsa bile sorun yok. yani birşey lazım bana nikotin sakızını almak zoruma gidiyor eczaneden. ne edem akıl verin
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem )

  • exodia  (03.11.12 09:51:38)
şak diye bırakacaksın hacım,
öyle günde 1 tane falan anlamsız avuntulardır.
12 sene içmişim la dile kolay sonra 1 nisanda bıraktım, ohh miss hacı.
bende sonrasında 1 tane olsun içmedim.
  • seyduna6687  (03.11.12 09:57:17)
günde 2-3 tane içerek sigarayı bırakmış olmazsın. olsa olsa azaltırsın. önce bırakacağına inandır kendini. sonra son sigaranı iç, bir daha da içme. ben de öyle yaptım, 14 ay oldu hiç içmedim. sigaraya ne kadar anlam yüklersen, o denli zorlaşıyor bırakması. o yüzden sakız da tavsiye etmem. nikotin almayınca ölünmüyor.

  • sir gawain  (03.11.12 10:40:03)