gazimağusa civarında gezilecek yerler.

evet, buraya gidiyorum. nerelere gideyim? hiç bir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

merhaba,
aklımda kalanları yazayım:
* lalapaşa cami: şehir merkezine yer alıyor. zaten bir meydan ve etrafındaki ara sokaklar var. bu meydanda katedralden camiye dönüştürülmüş bir cami, namık kemal zindanı ve birçok eski harabe var. meydanın yanındaki sokaklarda ucuza içki ve hediyelik eşya alabileceğiniz bir yer var (nurol market mi öyle bir yer, orayı da gezin bence)
* canbulat müzesi: yine şehir merkezinde bir müze, güzeldir.
* othello kulesi: tarihi bir kule, şehir merkezine yakın.
* kapalı maraşın etrafında araçla tur atabilirsiniz.
* yine kapalı maraşın orada bir otel var adını hatırlayamadım, o otelin oraya araç bırakıp arkasındaki plaja ayak basın derim, kapalı maraş yine gözüküyor oradan.
* salamis harabeleri: antik harabeler, oldukça vakit alabilir gezmek. harabelerin orada bir plaj var oraya da ayak basın, rıhtımda yürüyün bence
* st. barnabas kilisesi ve ikon müzesi: çok güzel bir kilise, benim en sevdiğim yerlerden biri içinde onlarca ikona var azizlere ait. hemen 50m ötesinde aziz barnabasın mezarı var. müze içindeki açık hava kafeteryasında bir şeyler yiyip için bence, çok keyifli.
* barnabas yolu üzerinde devekuşu çiftliği var, devekuşu yumurtası alabilirsiniz.
* salamis koyu: birçok plaj ve otel var ama magusanın biraz dışında.

aklıma şimdi gelenler bunlar, başka gelirse eklerim.
  • medievalman  (01.11.12 16:23:48 ~ 16:28:04)