fırında hamsi

fırına hamsi sürücem. hayvan gibi açım. ilk defa balık yapıcam. hamsilerin tane tane olması için ne yapsam? böyle birbirine geçmesinler istiyorum. yağ falan kullanıcam mı? mala anlatır gibi bi' anlatıverin, oktay ustalar.

www.meltemmutfakta.com
bence bu güzel olur:)

  • crimsonlady  (31.10.12 16:59:40)
sen onu gel tavada yap?daha mis.

  • chemnil  (31.10.12 17:01:26)
@crimsonlady,
aşçılık kariyerimin ilerleyen dönemlerinde olur tabii, neden olmasın :) mısır unum falan yok. öğrenci evi olarak düşünün.

  • henrychinaski  (31.10.12 17:04:47)
@chemnil

sanki fırın daha zahmetsiz olur? içine atarım, periyodik aralıklarla camından gıptayla seyreder, pişince alırım. diğer türlü una falan bulamak gerekiyor sanırım. uğraştırmayın arkadaş beni.
  • henrychinaski  (31.10.12 17:07:15)
o zaman birazcık yağla hamsileri, beyaz un varsa ekle yoksa sadece tuz ekleyip kızart fırında.

  • crimsonlady  (31.10.12 17:09:39)
samsunda yaşarken çok yapardık.unlama gerek yok.azıcık zeytinyağı gezdirip damak tadına göre pulbiber,kimyon,tuz eklemen yeterli.yağlı kağıt varsa kullanabilirsin.hadi afiyet olsun!

  • artemiss  (31.10.12 17:29:39 ~ 17:31:02)
tereyağına aban derim. harika olur. tepsinin üzerinide alüminyum folyo ile kapat. mis

  • kisa  (31.10.12 17:36:46)