Kedi Kusması

Kedimle bugün bayram dönüşü yolculuk yaptık. Sedapet verdim, giderken de vermiştim ama sersemletmedi. Uyumadı yolda hiç, sakinleşmedi, bağırdı durdu yol boyu. Bir de hızlı hızlı nefes alıp verdi, bir de patileri terledi gibi oldu. Eve gelip de mamasını yiyip suyunu içince kustu. Şimdi de çok sakin. Normalde sürekli mırlayıp oyun oynar, yattı kaldı. Nefes alışı normale döndü.

Normal mi kusması? Panikleyeyim mi ben?

normal.
biraz kendi haline bırakın.
stresten olmuştur.

yarın normale döner.
isterseniz veterinerinizi bir arayın, ama zaten ilaç vermelik bir durumu olduğunu sanmıyorum.

özellikle sevdiği bir oyuncağı ya da yemeyi sevdiği bir şey varsa biraz neşelendirmeye çalışabilirsiniz.
  • blatta hiberna  (29.10.12 19:09:53)
Teşekkür ederim. Normalde ben kucağıma alınca neşelenirdi ama hiç oralı değil şu an. Bıraktım ben de kendi haline. Öyle sevdiği bir oyuncağı yok, gazoz kapağı yakalayıp getirmeyi seviyor ama o da pek umrunda değil şu an. Biraz sakinleşsin, olmazsa veterinerini ararım.

  • alicia_dominica  (29.10.12 19:20:49)
yüzde 90 ihtimalle psikolojiktir.
iyice uyuduktan sonra falan kendine gelir muhtemelen.

rica ederim.
  • blatta hiberna  (29.10.12 19:22:08)
bizimkisi aylık periodlarla kusuyor..ilk zamanlarda biz de panik yapmıştık.
veteriner kendi tüylerini sürekli yalayıp temizlediği için ara ara tüy kusar, çim adam ya da yeşil bitki yedirin, iyi gelir dedi..

hakkaten çıkardıklarını eşeleyince (ıyyyk:p) böyle toparlak toparlak tüyler:s..neyse işte..
  • lambada  (29.10.12 23:36:26)
@lambada:

kedilerin hepsi dediğin gibi tüyleri atmak için arada bir kusar.
ama alicia'nın anlattığı biraz daha farklı.
muhtemelen strese girdiği için olmuştur.
  • blatta hiberna  (30.10.12 00:04:26)