1930 lu yıllar halk ve devlet

kaşınıp böyle bir ödev aldım.o yıllarda devletin halka bakışı,konumu vs şeyleri incelicem.fakat kaynak konusunda problemim var.konuyla alakalı direkt bir kaynak yok.sizden kaynak vermenizi istemiyorum sadece yönlendirme istiyorum şu gazeteye bak diyeniniz olabilir şunu incele diyeniniz vs.

o yılların belli başlı siyasi gazete ve dergilerini taramakla işe başlayabilirsin.

  • iki arada bir derede  (29.10.12 18:52:34)
çok geniş bir tavsiye olacak ama eğer İst.' daysan İstanbul Üniv.'nin Beyazıt'taki kütüphanesinde çok titiz ve güzel bir gazete arşivi var; gidip onları inceleyebilirsin.Devletin halka yönelik tavır , söylem ve politikalarını görmek için..

  • jimjim  (29.10.12 18:52:59)
Cumhuriyet Ansiklopedisi diye bir kitap var. Belki işine yarar. Bir araştır derim.

Misal: Hacettepe Kütüphanesi'nde(Beytepe)

İlave: Cumhuriyet Türkiyesinde kahvehane ve iktidar(1930-1945) diye bir kitap da var yine aynı kütüphanede.

Sonuç: Büyük kütüphanelerde kitap arayabilirsin. Mesela ben 1930 diye arattım şimdi, Cumhuriyet Türkiyesinde kahvehane ve iktidar(1930-1945) diye bir kitap buldum. Bunun gibi arayabilirsin.
  • otonom  (29.10.12 18:56:07 ~ 18:59:50)