pantalon bolarması için ne yapmalı?

arkadaş deli oluyorum yeminle zaten zor beğenen biriyim, bi pantalon alıyorum günlerce gezdikten sonra. tmm oldu bu diyorum.

ardından 1-2 gün giyiyorum, genişleyiveriyor. bazıları dha az genişliyo bazıları neredeyse 1 beden hatta daha dafazla bolardığı oluyor.

sonra taaak ben o pantolun giymiyorum bi daha. en 250-300 tl param gitti son 2 sene bu bolarma meselesi yüzünden.

hayır anlamıyorsun da 1-2 gün giymeden.

ben mi fazla takıntılıyım diye de düşünüyorum.

neyse ne yapılmalı bu bolarma işlemi için? var mı öneriniz?

bi beden küçüĞünü al
bolaran pontullar içinse (bkz: kemer)

  • yarey  (29.10.12 18:44:25)
bilader çoook pantolon satın aldım. ama yok. anladım ki türkiye'de düzgün pantolon üreteiblen hiç kimse yok.

dockers'tan zara'ya massimo dutti'ye damat tween'e kadar her yerin pantolonunu denedim. ama hiçbiri olmuyor anasını satayım. hiçbiri. milyarlar harcamışımdır düzgün bir pantolon giymek için ama hepsi 2-3 ayda pert. pull and bear'dan aldığım bi pantolonun kalıbı olmuştu habire onu giyiyorum.

bi de kot pantolonda levi's 501 mi ne var o oluyor ama onun da paçaları çok bol gelmeye başladı.

yok, yakında terziye diktiricem zaten şu pantolonları.
  • kameramotor  (29.10.12 18:52:44 ~ 18:53:09)
aynı sorun bende de var. tam bu aradığım pantolon diyorum 2 gün sonra pantolon her açıdan genişliyor.

yani sadece kemerlik bir bolluk değil, paçalar falan her yeri bollaşıyor sevgili pratik zekalı @yarey.

yıkamak çözüm. yıpranmaması için tersinden ve soğuk suda yıka. ilk günkü gibi oluyor, ancak geçici bir çözüm. 2 gün giydikten sonra tekrar bollaşıyor.
  • iki arada bir derede  (29.10.12 18:56:58)