İnternet kopma sorunu

eskiden airties rt-205 im var idi. 2-3 saatte bi PPP ışığı sönerdi. resetlerdim düzelirdi. sonra resetleye resetleye yandı modemin kabloları sanırım, açılmadı bi daha.
neyse geçtiğimiz gün air5340 aldım yine airtiesdan yepyeni umutlarla. bunda internet daha sık gitmeye başladı(özellikle video yüklenirken, torrentten bir şeyler çekerken yani hızı zorladığımda)
bunda PPP ışığı olmadığı için hiçbir ışık sönmüyor. ama net gitmiş oluyor. resetleyince düzeliyor yine.
sorun nerdedir telefon hattında mı telefonda mı nerde :(
teşekkürler şimdiden

splitter'ı değiştir belki çözüm olur.

  • mor.inek  (28.10.12 22:50:34)
denedim hocam düzelmedi maalesef

  • thenis  (28.10.12 22:54:42)
modemin takili oldugu fise yeterli guc gelmiyor olabilir. atiyorum modem ile klimayi ayni yere baglayip klimayi calistirirsaniz butun gucu klima ceker ve modeme de guc lazim oldugunda kendini resetler.

  • mr.goodcat  (28.10.12 23:23:15)
modem açıp kapamak ip nosunu değiştiriyordu ttnet te falan, chrome da stealthy diye bir uzantı var, tek tıkla ip değiştiriyor, sorunun düzelmezsede belki modem aç kapa dan kurtulursun

  • hasmetizm  (28.10.12 23:26:29)
Ttneti ara hattini resetlettir. Kesin cozum. Ciddiyim.

  • she was my baby  (29.10.12 01:53:32)