halısahada kesilmek

5-6 sene amatör olarak klüplerde futbol oynadım. futbolu bırakmamla yaklaşık aynı tarihlerde sigaraya başladım ve 9 senedir falan sigara kullanıyorum. Son 2 yıldır günde 2 paket gidiyor. Bayramdan bayrama memlekete geldikçe halı saha maçı yapıyoruz. dün yaptığımız maçta tam olarak 5 dakika koştuktan sonra bittim. Nefes alamaz duruma geldim. Bi önceki maçta bu süre 15 dakika falandı diye hatırlıyorum. Yakın zaman planlarım içerisinde sigarayı bırakmak var, kararlıyım. Sigarayı bırakıp belli bir kondisyon kazandıktan sonra eskisi gibi 60 dakika kesilmeden top oynamak mümkün olur mu? tecrübe eden var mı bunu?

olur neden olmasın önce sigarayı bırakırsın sonrada cardio antremanları ile kondisyonunu yükseltirsin.

  • lathspell  (28.10.12 14:27:13)
abi bir de direk bi o sahaya bir bu sahaya koşmuşsundur. tempo çok yüksek olunca 5 dk'da kesilmişsindir. tempoyu yavaş yavaş artırsan 60 dakika çıkarırsın.
sigarayı bırak en azından 1 pakete, yarım pakete indir tabii...

  • duygusal pehlivan  (28.10.12 14:37:08)
bugün yürüyüş yapayım dedim, belediyenin bir ilanı dikkatimi çekti, "koşabiliyorken koşun" diyordu.

bende bel fıtığı var, spor sakatlanması. spor hayatım bitti, basitinden koşamıyorum bile ve bunun için çok üzülüyorum. ama çözümü, geri dönüşü yok. bir şansım daha yok. senin yerinde olsam sigarayı hemen bırakır spor hayatımın eskisi gibi olması için kolları sıvardım. ne güzel şansın var. yakın zaman ne yahu :(
  • puc  (28.10.12 15:54:52)