Ultrabook, SSD ve Windows 8 sorusu

Merhabalar, 15 gün önce samsungun bir ultrabookunu aldım, yalnız içinde SSD yok 500 gb HDD var, şimdi ben bir SSD alsam, taksam HDDnin yerine, üzerine de 29 tl'ye windows 8 alıp sıfırdan kurmayı denesem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

sanırım sıfırdan kurmak isteyince harddiskin içinde windows varmı diye kontrol ediyor.

  • delidir yakalayin  (27.10.12 19:52:25)
önce sdd'yi takıp ona windows'u kurarsan sülalen raad olur gibi geldi bana. sonra upgrade yaparsın.

  • zazazaraeta  (27.10.12 20:02:24)
Mevcut HDD'deki lisansı Acronis gibi bir uygulama yardımıyla SSD'ye aldığın sürece en ufak sıkıntı çıkmaz.

Tabi bu 29 liralık teklif, USB'ye ya da DVD'ye kaydetme seçeneğini de içeriyor ve sıfırdan kuruluma izin veriyor bu şekilde. Tabi böyle daha zahmetli olacaktır çünkü her koşulda yükseltme amacı olduğundan, bilgisayarda Windows 7 ister. SSD'yi taktıktan sonra Windows 7 kurup sonra kurulum gerekir. Yani en güzeli HDD'yi (lisansı) SSD'ye kopyalamak.
  • ahmetcan44  (28.10.12 01:27:51)