MX Kaydı, Live Custom Domains, Uzman Sorusu

Önceden teşekkür ederim cevaplar için. Şimdi benim bir tane alan adım var, bir de hosting firmam var. Alan adımın nameserver kayıtlarını hosting firmasınınkilerle değiştirdim. Dolayısıyla yeni e-posta hesabı açarken artık hosting firmasından hallediyordum.

Ancak aşırı spam'den dolayı hotmailin custom domains hizmetini kullanayım dedim. TXT ve MX kayıtlarını değiştirdim DNS alanından. Şimdi artık hotmail.com'dan girebiliyorum, e-posta alıp gönderebiliyorum.

Sorum ise şu; ben bu hotmail.com'dan girdiğim hesaplara güvenebilir miyim? Hem şifrenin hacklenmesi gibi bir durum olabilir mi; yani benim dns alanından ya da başka bir şekilde, yoksa bu da hotmail'in serverlarında korunuyor mu? Hem de buradan alıp gönderdiğim e-postaların hosting kontrol panel şifremin hacklenmesi durumunda okunması, ortadan kaldırılması söz konusu olabilir mi?

Yani hosting firmasındaki hesabım nasıl oluyorsa hacklenmişti bir kere, e-postalarımın okunmasını istemiyorum o yüzden güvende olur muyum? Hiç teknik bilgim yok o yüzden soruyorum.

butun sorularinin cevabi icin google apps.

www.google.com
  • tdl  (27.10.12 19:37:44 ~ 19:38:30)