Facebook kullanıcı adı

Nette aradım. Cevaplar olumsuzdu hep. Bir de size sorayım.

/kullanıcı adı var ya hani? Onu, şu an başkasında olan bir kullanıcı adıyla değişitirebilir miyiz? (kişi bırakırsa elbette)

Yoksa Facebook daha önce alınmış kullanıcı adlarını çöpe mi atıyor?

Twitter'da oluyor da değişitirme hakkı 1 olduğu için Facebook'u denemek epey zor.

www.facebook.com

Buyrun efenim.
  • exla  (27.10.12 15:59:58)
Bir de eskiden kullanılıp vazgeçilmiş bi kullanıcı adı verirseniz tam olacak. Oluyorsa bırakacak çünkü o kişi. Aksi halde o da geri alamaz değiştirme hakkı olmadığı için ve hepten çöpe gider.

  • supergirl  (27.10.12 16:05:45)
bir kere kullanıcı adı belirlediysen bir daha onu değiştiremiyorsun diye biliyorum ben.

  • dosya tasirken kalan tahmini sure  (27.10.12 16:07:29)
@exla riske atıp sayfa için denedim. hemen boşa çıkarıyor o kullanıcı adını. eyvallah.

@dosya tasirken kalan tahmini sure: yok 1 kere değiştirebiliyorsun. ama zaten benim sorduğum şey başkaydı.

edit: olmuyormuş. yani aynı kullanıcı için saklı tutuyormuş malesef. lazım olursa kalsın.

@bonjurkes o yüzden deneyemedim işte. o bırakırsa alabilirsem alacaktım fakat o bırakırsa da ona özel kalıyormuş. başkasına vermiyor aynısını.

neyse kısmet..
  • supergirl  (27.10.12 16:10:02 ~ 16:15:08)
bir kere alınca değişmiyor diye biliyorum ben de. Zaten siz yeni istediğiniz kullanıcı adına okey almadan eskisini bırakamazsınız diye biliyorum

  • bonjurkes  (27.10.12 16:10:24)
Unutmaman gereken birkaç şey:
..kullanıcı adını ilk kez belirledikten sonra sadece bir kez değiştirebilirsin.
Sahip olduğun kullanıcı adını bir başkasına devredemezsiniz.
Başkalarının ticari marka haklarını ihlal edemezsin.
Bir kullanıcı adını sonradan satmak için alıyorsan, kullanıcı adı elinden alınacaktır.
Kullanıcı adları yetkisiz kullanımlar için alınamaz.
  • supergirl  (27.10.12 16:19:01)
kullanıcı adı 2 defa değişebiliyo diye biliyorum ben de.o kişi bırakırsa geri alabilirsin

  • vialya  (27.10.12 17:03:57)
@vialya değiştirme sayısıyla alakasız olarak, Facebook o kullanıcı adını başkasına vermiyor.

  • supergirl  (28.10.12 15:59:39)