Hangi JDK?

Java'ya başlıyorum. Okulda hem eclipse hem de Netbeans ile çalışacağız. eclipse de sıkıntı yok da Netbeans in hangisini indireceğiz. Ben bi kere kurayım bir daha beni uğraştırmasıncı biriyim. Office i bile tümünü bilgisayarımdan çalıştır diyorum o derece. Ona göre siz bir öneriverin, SE mi EE mi kurmalıyım? Oracle ın sitesi zaten kafamı iyice karıştırdı. Ne oladuğundan haberimin olmadığı 50000 tane indirme seçeneği var. Hangisi bir el atıverin.

Bu sayfadaki seçeneklerde sağdaki iki seçenek var gibi:
www.oracle.com

Bir de burdakiler var:
www.oracle.com

Bir de bunun java 6, java 7 olayı var şimdi, ooof of. Başlaması bile bu kadar uğraştırıyorsa...

kısaca açıklayayım java se (standart edition) senin ihtiyacın olan şey (enterprise edition) ee daha çok kurumsal uygulamalar web servisleri geliştirenler için. jdk jre farkına gelince java bildiğin gibi sanal bir makina üzerinde çalışıyor jre bu sanal makina oluyor yani yazılmış java kodlarını çalıştıran şey, jdk ise kod yazanların ihtiyaç duydukları derleyici, kütüphane falan filan. şuan piyasada ve muhtemelen okulundaki tüm kaynaklar java 7 üzerinedir diye tahmin ediyorum.

toparlamak gerekirse, java se - jdk 7 ve jre7'ya sahip olman gerek jdk jre'yi de kapsıyor diye biliyorum. zaten bilgisayarında muhtemelen kuruludur jre.
  • ne gerek var ki  (25.10.12 23:13:53)
direk şunu indirin keser şimdilik sizi. www.oracle.com

Olur da ileri seviye işlere girmeye kalkarsanız ve bir şey yüklemeniz gerekirse zaten konuya sahip olduğunuzdan ne gerektiğini bulursunuz.

Komple her şeyi indirip kurayım yaklaşımı çok iyi olmayabilir bu bağlamda..
  • natnan  (26.10.12 01:02:17 ~ 01:03:01)