Ders Calismak Icin Kendinizi Nasil Motive Ediyorsunuz?

2 haftadir her sabah uyandigimda 'bugun biraz ders calisayim' diyorum,bir turlu baslayamiyorum.'Neyse yarin calisirim' artik diye diye 2 haftayi gecistirdim.Hayir,oncesinde bir muddet gayet guzel calismistim.Simdi dersi dusununce basima agrilar giriyor.Oturup calismam lazim.Sinavlarim yaklasiyor,konular birikiyor.Siz boyle durumlarda napiyorsunuz?

Edit:Bakin simdi de oturup calisacagima burada duyurulari okuyup,size 'nasil ders calisayim?' diye soruyorum.

basit ama etkili bir tavsiye vereyim: eşyaların yerini değiştir.

  • helios  (25.10.12 22:33:28)
kendi adıma beni en çok engelleyen şey internet oluyor, o yüzden ders çalışmam gerektiği zaman bilgisayarı bir kenara atıyorum. bilgisayar gerekiyorsa da okulun bilgisayarlarında çalışıyorum, kendi bilgisayarım olmayınca derse daha çok odaklanabiliyorum. siz de sizin dikkatinizi neyin dağıttığını tespit ederseniz daha kolay çözüm bulabilirsiniz.

  • fotrsapka  (25.10.12 22:41:16)
bu dersi ne kadar muhteşem çalışabileceğimi düşünüyorum. çalıştığımda da çok işime yarayacağını falan.

  • kameramotor  (25.10.12 22:43:03)
Kütüphanye gidiyorum. Odada dursam önümde bilgisayar olacak ve kendime engel olamayacağımı bbildiğim için kütüphaneye gidiyorum. KÜtüphanede herkesin çalışıyor olması beni motive ediyor ve çalışıyor buluyorum kendimi...

  • yatagants  (25.10.12 23:25:05)
çalışmaya "başlıyorum".

başladıktan sonra gerisi geliyor bende. ama başlayabilirsen işte... başlama süreci 10 dakika. 10 dakika hiç durmadan çalışabilirsem devamı geliyor. sonra ara verdiğinde yine tek sorun tekrar "başlayabilmek."

ip ucu : o bilgisayar kapanacak. "sözlük mözlük olarak kullanıyorum ben bilgisayarı yeaaa" deme arkadaşım. gerekirse git 100000 sayfalık sözlük al eline ama o bilgisayarı kapat gözünü seveyim. ya da illa word belgesinde falan çalışacaksan modemin fişini çek.
  • yule  (26.10.12 00:11:03)
kütüphane +1
yapacak baska bir sey olmamasi gerekiyor. yoksa evde bilgisayar bir acildi mi kapanmiyor. yorup calisacak kafa da birakmiyor.

baska bir motivasyon cesidi de yapilacaklar listesi cikartik tiklemek. acayip haz veriyor.

en etkilisi ise hep sinavin notlarinin aciklandigi ani hayal etmek oldu. sonuclar aciklanmis ve ben gecmisim. o an hedefim oluyor, motivasyon cosuyor.
  • burfak  (26.10.12 13:40:11)