kadınlar için evlilik zamanına dair bir soru.

kadınlar açısından soruyorum; yaklaşık bir sene tanışıp evlenmek için nasıl bir süre? çok mu erken bulursunuz, ya da karşılıklı minimum gereklilikler sağlanır olur mu dersiniz? işin içinde görücü usulü de olabilir, hatta bu süreyi kısaltmış bile olabilir.

kuzenim 1 sene flört ettiği adamla evlendi, dayak yedi ve boşandı. tabii genelleme yapmayacağım bu sadece bir örnek.

  • gebere jackson  (24.10.12 00:25:42)
evlenmenin böyle bir süresi, kuralı bilmem neyi yoktur.

not: 8 senelik evliyim.
  • cokacayipsey  (24.10.12 00:29:35)
benim bir tanıdığım da 4 yıl bir çocukla çıktı, ailesi istemedi ayrıldı. şimdi başka biriyle aşk evliliği yaptı. onunla da 1 yıl kadar flört etmişti. şimdi gayet mutlu mesutlar.(ailesi dahil)

ama böyle konularda genelleme yapılamıyor. hah tamam bu insan dediğiniz kişiyse 1 yıl uygun bir süre.
  • frankie  (24.10.12 00:29:39)
evlenmek için çıkma süresi değil karakter çözümlemesi önemli. karakteri sağlam biriyse 2 aylık çıkma ile bile evlenir.
karakter çözümlemesi
1- aşırı kıskanç mı?
2- sana üstün gelme çabası var mı?
3- yalan söylüyor mu?
4- cimri mi?
5- ailesi sizi istemiyor ya da beğenmiyor mu?
6- sık içer mi? sık içenler yüzde 70 alkol bağımlısıdır.
vb
  • inanmazsan inanma  (24.10.12 00:34:47)
Eşimi ilk tanıdığım gün onu kırk yıl tanıyormuşum gibi hissettim ve kendi kendime de olsa onunla evlenmeye karar vermiştim bile, tabii bu durum onun için de aynıymış :)) Bir yıl içinde evlendik, iki yıldır da evliyiz. Bence özel bir süresi yok, kişiden kişiye değişebilir. Yani erken ya da geç demek doğru değil bence.

  • duyond  (24.10.12 00:41:52 ~ 00:42:38)
teyzem internetten biriyle tanıştı, 2 ay sonra evlenmeye karar verdiler. 1 yıl sonra evlendiler.
5 senedir evliler. çok da mutlular.

bu da uç örneklerden biri. demek istediğim olunca oluyor.
  • goldentitan  (24.10.12 01:27:24)
hayatını sevdiğin kişiyle geçirmek istediğin için evlenirsin zaten.
bunun da zamanı olmaz ki. o isteği duyduktan sonra geçen her dakika ömründe boşa gitmiş olur zaten.

  • holy diver  (24.10.12 16:44:03)
çok uzun ilişkilerin sonu düğün dernek olmuyo nedense böyle bi olay var. bi bi buçuk sene güzel bence.

  • yekmander  (24.10.12 19:34:34)
Bir senedir tanıdığım insanla aynı eve çıkmam, beraber tatile gitmem, ortak işe girmem. Evlenmeyi aklımın ucundan dahi geçiremem.

  • cereal killer  (24.10.12 22:23:40)