Windows için Python Derleyici

beyler merhabalar. windows altında python için kullanabileceğimiz eli yüzü düzgün bir derleyici yok mudur ? visual studio ile denedim ama bir bok anlamadım. iron python ve python tools for visual studio kurmama rağmen sorun yaşıyorum. mesela en basitinden bilgisayara kurduğum python sürümü 2.7 olmasına rağmen (ve buna mukabil vs'ye de 2.7 için olanını kurdum) python projesi açtığım zaman örnek kod olarak print "hello world" değil de print('hello world') geliyor.

ve ayrıca yazdığım kodu compile edemiyorum, o kadar da yabancıyım visual studio'ya. allahını seven beri gelsin.

lan her yardım çığlığımın sonunda allahını seven beri gelsin dediğim için konuya hakim ateistler siklemiyor mu anlamadım ki. tamam lan enerjiyi seven de beri gelebilir, benim ateist arkadaşlarım da var

  • banagazozalnuri  (21.10.12 01:45:40)
evet biraz baktım py2exe tarzından programlar var, o halledilebilir ama python 2x kodu yerine 3x kodlarını tanımasını nasıl yapabiliriz? bana 2x lazım

  • banagazozalnuri  (21.10.12 01:51:57)
e ama python bir interpreted language, derlenmiyor yani. pypy diye bir zimbirti var onunla sanirim derleme yapilabiliyor ama python derlenmiyor normalde.

bence visual studio'yu ms teknolojileri disinda kullanmaya calisma, eclipse' netbeans gibi python destekleyen bir ide bulup kur, sonra gerekli konfigusayonunu yap (zaten yaparken yardim eder muhtemelen phyton kurulum dizinini gosterirsin vesaire), yazmaya basla.
  • samfisher  (21.10.12 02:19:54)