[]

Mimari Mantiksal Fikirler

selam,
mesela evlerde sabah daha cok mutfakta vakit gectigi icin mutfagin doguya bakip gunes almasiydi, yok mutfagin yakininda koku yapacagindan tualetin olmamasiydi gibi mantigi olan mimari fikirleri topluca bulabilecegim bir kitap/site var mi? turkce olmasina gerek yok..

not: neufert'i biliyorum da, onda boyle seyler yaziyor mu bilmiyorum.

 
mimarlık ve tasarım siteleri ni bi kurcala. illaki o tarz bişi çıkar ordan.


  • tahret muslugu  (20.10.12 17:03:19) 
doğrudan plan çözümüne dair olmasa da, tasarımla ilgili hap fikirler için mimarlık okulunda öğrendiğim 101 şey diye bi kitap var.


  • kelimeyounu  (20.10.12 17:26:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.