kedide kan paraziti ve anemi.

merhaba,

5 aylık kedimde kan paraziti sebebiyle anemi olduğu ortaya çıktı. ilk tedavileri 200 lira tuttu, şimdi kan nakli, kan uyuşması için yapılacak test vs. de 340 lira tutar diyorlar klinikte. şu an böyle bir parayı vermem imkansız. başka bir veteriner hekimden şöyle bir tavsiye aldık: tetradox isimli hapı alın, kapsülün içindeki tozu çıkarıp on eşit parçaya bölün, yedi gün boyunca bu parçalardan birini sabah birini akşam kedinize yutturun. kan paraziti tedavisinde kesine yakın çözüm sağlar bu vs. dedi kendisi. aslı astarı var mıdır, güvenebilir miyim, aklınıza gelen başka çözüm önerileri var mı?

teşekkürler.

tetrasiklin cok guclu bir antibiyotiktir. cocuklarda kalici dis sararmasina neden olacak kadar. antibiyotik olarak parazit trdavisinde kullanilmasi pek mantikli gelmedi. bence ilk vet. konusun ve odeme kolayligi isteyin

  • grace slick  (23.10.12 13:39:51)